SJAJAN POČETAK "BOKSING DEJA": Junajted dva puta vodio, Lester u finišu meča izbegao poraz (VIDEO)

26. 12. 2020. u 15:49

FUDBALERI Lestera odigrali su nerešeno sa Mančester junajtedom 2:2 na svom terenu u 15. kolu Premijer lige.

СЈАЈАН ПОЧЕТАК БОКСИНГ ДЕЈА: Јунајтед два пута водио, Лестер у финишу меча избегао пораз (ВИДЕО)

Gostima je ovo prvi meč ove sezone u kojima nisu pobedili, a da su igrali van svog stadiona.

Imao je Junajted odličnu šansu da ponovo upiše ceo plen, minuti su ih delili do trijumfa, ali na kraju su morali da se zadovolje bodom.

Izabranici Ole Gunara Soslkjera su do vođstva došli u 23. minutu, kada se Bruno Fernandeš po ko zna koji put našao u ulozi asistenta. Uposlio je Markusa Rašforda kome nije bilo teško da savladal Kaspera Šmajhela.

Zaigrao je domaći tim dosta agresivnije nakon primljenog pogotka. Do izjednačenja su stigli preko Hervija Barnsa koji je odličnim udarcem iz daljine matirao Davida De Heu.

Očekivalo se da će dosta uzbuđenja biti i u nastavku susreta na "King Pauer" stadionu. To se i desilo i prava je šteta što je publika bila uskraćena da uživo gleda ovu utakmicu.

Igrao se 75. minut kada je norveški stručnjak na teren poslao Edinsona Kavanija. Samo četiri minuta kasnije ovaj je sjajno uposlio Fernandeša i Portugalac je doneo novu prednost svom timu.

To je sjajnom vezisti bio 10. gol u prvenstvu Engleske, a uz to ima i šest asistencija.

Očekivalo se da će Junajted upisati sedmi trijumf iz isto toliko gostovanja ove sezone. Da se to ne desi pobrinuo se Džejmi Vardi.

Sjajni napadač je odlično ispratio centaršut Ajozea Pereza i uz pomoć Aksela Tuanzebea koga je lopta na putu ka golu zakačila matirao Španca.

Lester je ostao drugi na tabeli sa 28 bodova, Junajted je treći sa jednim manje, ali i utakmicom manje.