NIKO KAO HALAND: Norvežanin ušao u istoriju Lige šampiona
FUDBALER Borusije Dortmund Erling Haland je odavno pokazao o kakvoj gol-mašini je reč. Sada je sjajni Norvežanin uspeo da uđe u istoriju Lige šampiona.
Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL/POOL
Ovaj 20-godišnjak je uspeo da uradi nešto što niko do sada nije. Naime, postao je igrač koji je najbrže stigao do brojke od 15 postignutih golova u elitnom takmičenju.
Halandu je za to bilo potrebno samo 12 utakmica, čime je nadmašio rekord koji su prethodno držali Rud van Nistelroj i Roberto Soldado kojima je za taj rezultat bilo potrebno 19 mečeva.
Norvežanin samo na dve utakmice Lige šampiona u karijeri nije bio strelac, a gol koji mu je doneo ovaj rekord postigao je u 18. minutu utakmice sa Klub Brižom.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
KUP POMERIO IZVRŠNI ODBOR FSS: Tumbaković na tapetu zbog debakla za EP!
24. 11. 2020. u 20:41
ARGENTINAC NAJAVIO KRAJ: Sjajni napadač odlučio da stavi tačku na bogatu karijeru
24. 11. 2020. u 19:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SUSRET RANjENIH ORLOVA: U duelu mundijalskih gubitnika oslabljena Nigerija gostuje Poljskoj
Poljska i Nigerija odigraće prijateljsku utakmicu u Varšavi na stadionu PGE Narodovi.
03. 06. 2026. u 07:30
UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.
02. 06. 2026. u 20:42
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)