SADA I ZVANIČNO! Maksimović prešao iz Zvezde u Lajpcig
Mladi srpski fudbaler Andrija Maksimović zvanično je napustio Crvenu zvezdu i potpisao za Lajpcig, saopštio je nemački klub.
FOTO: FK Crvena zvezda
Kako se navodi, Maksimović je potpisao ugovor do 2030. godine, a u novom klubu nosiće dres sa brojem 33.
Ranije je objavljeno da je Zvezda inkasirala 14 miliona evra za obeštećenje, plus 500.000 kroz bonuse i 10 odsto od narednog transfera.
Društvo u Lajpcigu praviće mu bivši desni bek Crvene zvezde Kosta Nedeljković.
Prošle sezone 18-godišnji Maksimović je za Crvenu zvezdu odigrao 39 utakmica i postigao šest golova.
Maksimović je već odigrao osam mečeva za reprezentaciju Srbiju.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
VLADAN MILOJEVIĆ PRELOMIO! Ovo su fudbaleri koje je trener Crvene zvezde odveo u Grrac
10. 12. 2025. u 11:00
SRAMOTA KAKVA SE NE PAMTI! Zvezdaši su zgroženi potezom Austrijanaca pred meč sa Šturmom
10. 12. 2025. u 10:37
HAOS U SVETU TENISA! Arina Sabalenka začepila usta Ukrajinki i to kako...
10. 12. 2025. u 10:24
GROBARI ĆE DA PUKNU OD MUKE! Crveno-beli sada žele i Dvejna Vašingtona, stigla i potvrda
10. 12. 2025. u 10:05
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)