DOVIĐENJA: Selektor dobio otkaz usred kvalifikacija za Mundijal - i to posle pobede!
Portugalski trener Paulo Bento više nije selektor fudbalske reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata, saopšteno je danas.
Foto: Profimedia
Bento je smenjen dan posle pobede UAE nad Severnom Korejom (2:1) u osmom kolu grupe A trećeg kruga azijskih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2026. godine.
"Fudbalski savez Ujedinjenih Arapskih Emirata odlučio je da otpusti selektora nacionalnog tima Paula Benta, zajedno sa njegovim stručnim štabom", objavio je Fudbalski savez UAE na društvenim mrežama.
Bento (55) je preuzeo selekciju UAE u julu 2023. godine. On je ranije vodio selekcije Portugalije i Južne Koreje, kao i ekipe Sportinga, Kruzeira i Olimpijakosa.
Fudbalska reprezentacija UAE se nalazi na trećem mestu na tabeli grupe A kvalifikacija za SP 2026. sa 13 bodova. Do kraja kvalifikacija ostala su još dva kola.
Sledeći ključni meč kvalifikacija državni tim UAE igraće protiv Uzbekistana 5. juna, i imaće šansu da obezbedi prvo mesto u svojoj grupi, time i plasman na šampionat planete2026, čiji su domaćini SAD, Kanada i Meksiko.
Dve najbolje plasirane selekcije iz grupe izboriće direktan plasman na SP 2026, dok će trećeplasirana i četvrtoplasirana reprezentacija igrati u četvrtom krugu kvalifikacija za Mundijal.
Ako vas fudbal zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njoj, ali i ostalim sportovima - pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: Kad je u halu ušao vojni orkestar, i "delije" i "grobari" zagrmeli kao jedan!
Preporučujemo
PUTIN HITNO REAGOVAO, A ONDA... Odmah se desilo ono što Rusija čeka tri godine!
25. 03. 2025. u 19:57
SVET JE ZAPANjEN! U reci punoj krokodila održaće se olimpijska trka u veslanju!
25. 03. 2025. u 12:58
BARSELONA U PROBLEMU: Flik ne zna kako da skrpi tim za teško gostovanje Betisu
KARTUHA u Sevilji biće poprište duela Betisa i Barselone u četvrtak od 18.30 časova, u okviru 15. kola La lige.
06. 12. 2025. u 10:36
KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan izgubila od Crne Gore - konačan rezultat glasio je 17:33 (9:13) posle zaista neverovatnih dešavanja na parketu u Dortmundu, na kome je naročito briljirala Armel Keli Atinžre, golman Crnogorki, koja je ostvarila čak 18 odbrana, zaustvivši nestvarna 62% šuteva koji su išli ka golu koji je čuvala.
06. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)