"BIĆE ATRAKTIVAN DERBI!" Andrija Kaluđerović, bivši igrač Zvezde i "svetski putnik", o novom megdanu crveno-belih i Partizana
ODUŠEVILI su igrom fudbaleri Zvezde i Partizana u dva prethodna derbija (2:2, 3:2). Palo je čak devet golova, drame i uzbuđenja bilo je na sve strane, navijači su uživali u spektaklima kakvih nema mnogo ni u najjačim evropskim ligama.
FOTO: N. Paraušić
Po mišljenju Andrije Kaluđerovića (36), bivšeg napadača crveno-belih, treći duel "večitih" koji se igra u sredu na "Marakani" (19), trebalo bi na najlepši način da zaokruži ovo vrhunsko rivalstvo.
- Iako u Kupu jedan meč odlučuje, uveren sam da nas čeka još jedan fudbalski praznik - kaže Kaluđerović za "Novosti". - Očekujem atraktivan derbi, mnogo dobrog fudbala, dosta golova, da sve protekne u najboljem redu i neka pobedi bolji. Naravno, voleo bih da slavi moja Zvezda. Pošto priželjkujem otvoren meč, za navijače i gol više, predviđam 2:1 ili 3:2 za crveno-bele.
Prognoza je došla, što bi se reklo iz srca. Kaluđerović iz iskustva zna da je u derbijima sve neizvesno.
- Mada se pričalo da je Zvezda veliki favorit, teško je demonstrirala dominaciju. Na prethodna dva duela promašila je veliki broj šansi, ali je i Partizan imao prilike. Crno-beli su me pozitivno iznenadili, igrali su odlično, što je uveličalo spektakl. Ima odlične igrače napred, Severina se pokazao u lepom svetlu. Mali Baždar igra fenomenalno, svaka mu čast, dosta golova je dao na malo utakmica, ide pravim putem.
Drago je bivšem centarforu crveno-belih što je Šerif Endiaje pokazao da se radi o pravom golgeteru.
- Mnogo su ga potcenili, a ušao je u istoriju, jer je dao tri gola na tri derbija. Bori se do maksimuma, radi za ekipu, pa su golovi morali da dođu kao nagrada za takav pristup. Na ovu promenu uticao je i povratak Vladana Milojevića, jer Šerif sada igra sa mnogo više samopouzdanja, a to je tako kada špic oseti podršku trenera. Moram da pohvalim i Bukarija, koji brzinom pravi razliku - istakao je Kaluđerović, koji je na 55 mečeva za Zvezdu postigao 30 golova od 2010. do 2012.
Šerif nije napravio faul
KAO bivši centarfor, Kaluđerović smatra da Šerif nije napravio prekršaj nad Markovićem kod spornog izjednačenja za 2:2.
- Ma kakav faul, bio je mnogo slab kontakt da bi se poništio gol. Ne govorim ovo kao neko ko navija za Zvezdu, već želim da budem realan. Druga je stvar što je Partizan izgubio, pa je napravljena velika tenzija - ističe Kaluđerović.
BONUS VIDEO: DELIRIJUM NA MARAKANI U 89. MINUTU: Gol kojim je Zvezda šokirala Partizan u 173. derbiju
Preporučujemo
OTKRIVENO! Evo zbog čega Novak Đoković "namerno" gubi prvo mesto na ATP listi
22. 04. 2024. u 07:51
NIKOLA JOKIĆ GLEDA I NE VERUJE! Evo šta su 142 NBA igrača uradila "zbog" njega
22. 04. 2024. u 20:56
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)