BIĆE EMOCIJA POD VEZUVOM: Napoli u sredu dočekuje Barselonu
DOBRO došli na stadion "Dijego Armando Maradona"! Samo ova rečenica je dovoljna da probudi emocije i sećanja svakom navijaču Napolija i Barselone čiji se klubovi sastaju u sredu uveče u Napulju u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Aktuelni šampion Italije je toliko naslonjen na fudbalsku i majstorsku zaostavštinu slavnog Argentinca, da je svaki pomen njegovog imena direktno upiranje prsta u najveće uspehe ovog kluba.
FOTO: Profimedia
Maradona je od 1982. do 1984. godine nosio dres Barselone, prodafao je "fore i fazone" mnogima, pa i Diki Stojanovićum ali ono što je radio od 1984. do 1991. godine u dresu Napolija graniči se sa erupcijama fudbalskih strasti, mnogo jačim od onih koje je izazivao Vezuv. Na kraju krajeva, jedan od dvojice najboljih igrača u istoriji fudbala je klubu s juga Italije doneo i dva "skudeta" i jedan Kup UEFA.
Mnogi će reći da su danas druga vremena, ali fudbalska i emocionalna zaostavština čoveka koji je ustvari fudbalsko božanstvo u Napulju biće sigurno rukama opopljiva i večeras kada lopta krene s centra u 21 sat. Domaćin kuburi sa formom i rezultataima, tek je na devetom mestu Serije A, a neposredno pred večerašnji meč sa Barselonom smenio je trenera Valtera Macarija posle subotnjeg remija sa Đenovom. Da li će šok terapija dati pravi rezultata i da li je pametna pre meč osmine finala Lige šampiona, videće se kada na Macarijevo mesto i zvanično sedne aktuelni trener Slovačke Frančesko Kalcona koji je odradio jedva dva treninga sa ekipom.
Nema sumnje da će tribine "Maradone" da budu pune emocija i navijača. Domaćin se uzda u kvalitete Osimena,Kvarackelije, Lobotke, Kajustea, dok Barseine pristalice najviše očekuju od Levandovskog, Jamala, Gundogana. I jedni i drugi žele u četvrtfinale Lige šampiona. Barselona je na papiru blagi favorit, a Napoli želi da krene iz živog peska u koji je nenadano upao.
U drufom duelu večerašnjeg programa Porto dočekuje Arsenal. Gosti su u sjajnoj seriji pobeda u Premijer ligi i apsolutno su favoriti protiv plavo-belih.
Teško na rastanku
PREDSEDNIK Napolija Aurelio De Laurentis se gospodski zahvalio dosadašnjem treneru Napolija na saradnji, pošto je doneo mnogo tešku odluku da ga smeni u predvečerje duela sa Barselonom.
- Zahvaljujem se Valteru Macariju, prijatelju porodice De Laurentis i Napolija što je podržao tim u teškom i kompleksnom trenutku. Ostaće u srcima svih Napolitanaca i naše porodice. Želim dobrodošlicu Frančesku Kalconi koji je već radio u našem klubu uz Sarija i Spaletija - rekao je prvi čovek Napolija.
Preporučujemo
"SOLIDNO": Evo šta je Đoan Penjaroja rekao nakon pobede Partizana nad Dubaijem
10. 06. 2026. u 22:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
GENERALNA PROBA ZA PORTUGALCE: Ronaldo i družina pokazuju zašto su favoriti iz senke na Svetskom prvenstvu
Fudbalska reprezentacija Portugal odigraće poslednju kontrolnu utakmicu pred početak Svetskog prvenstva 2026, a rival na stadionu "Dr. Magalješ Pesoa" biće joj selekcija Nigerije (21.45).
10. 06. 2026. u 07:00
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)