PARTIZAN I RADNIČKI ODIGRALI NEVEROVATAN MEČ: Crno-beli prepustili Zvezdi tron Superlige pred "večiti derbi"

A. I.

16. 12. 2023. u 20:28 >> 20:29

FANTASTIČNU utakmicu odigrali su Partizan i Radnički iz Kragujevca. Imali su navijači priliku da vide pravu goleadu, u kojoj nije bilo pobednika, rezultat je na kraju bio 3:3 (2:2).

ПАРТИЗАН И РАДНИЧКИ ОДИГРАЛИ НЕВЕРОВАТАН МЕЧ: Црно-бели препустили Звезди трон Суперлиге пред вечити дерби

Igrao je Partizan od sjaja do očaja i nazad. Na početku imao veliki promašaj, nakon čega su gosti došli do dva pogotka, a na kraju poluvremena probudili su se domaći, da bi u drugom poluvremenu "đavoli" kaznili greške "parnog valjka, ali je Kristijan Belić izrastao u heroja navijača spasavši čast crno-belih.

Na startu meča veliki promašaj imao je Aldo Kalulu. Šutirao je iz srca šesnaesterca, bio usamljen, promašio je gol. Usledila je kazna u 7. minutu, Matija Gluščević postigao je Matija Gluščević pogodak u sedmom minutu.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom, a Džofri Činedu je u 16. minutu zatresao mrežu za 2:0.

Zaigrao je bolje Partizan, a tek u završnici su uspeli da kapitalizuju inicijativu. Saldanja je iskoristio proigravanje Alda Kalulua u 39. minutu, a pet minuta kasnije Bibras Natho je izveo prekid i "skinuo" pačinu sa ugla gola. Nemoćan je bio gol gostiju kod evrogola Izraelca.

Zaigrao je Partizan znatno bolje u nastavku, pretili su domaći, ali su se organizovano branili gosti i u 74. minutu kaznili Partizan. Loše je u petercu reagovao Siniša Saničanin koji je umesto da loptu ispuca daleko od gola odlučio da je vrati golmanu koji na to nije bio spreman, te je Milan Vidakov kaznio neorganizovane defanzivce crno-belih.

Tri minuta pre kraja Kristijan Belić izrastao je u heroja crno-belih, zatresao je mrežu za konačnih 3:3.

Partizan naredni meč igra u sredu od 18 časova, protivnik je Crvena zvezda u Humskoj u 171. večitom derbiju ove sezone. Crno-beli su ovim remijem prepustili rivalu vrh tabele.

Partizan - Radnički 1923  3:3 (2:2)

(Gluščević 8', Činedu 15', Vidakov 74' - Saldanja 40',  Natho 45', Belić 87')

90+1' Nikolić i Izočuku ušli su u klinč, te su obojica dobili po žuti karton.

90' Četiri minuta produžen je meč.

87'GOL! Sjajno je Trifunović proigrao Belića, koji je zatresao mrežu!

74' GOL! Milan Vidakov je postigao gol, a velika greška Saničanina koji je sa dva metara odlučio da doda loptu  golmanu Jovanoviću koji na to nije bio spreman.

64' Ipak ništa od gola! Poništen je gol domaćih zbog ofsajda Brazilca.

61' OFSAJD! Partizan dolazi do preoktera, Mateus Saldanja je naizgled izbegao ofsajd i matirao Lekovića.

57' Totalna ofanziva crno-belih. Partizan pokušava da probije bedem Radničkog, koji se disciplinovano brani.

48' Zahid je zapretio, odlična reakcija golmana Lekovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2' Sali je izveo odličan prekid, brani Jovanović!

45' Dva minuta produženo je prvo poluvreme.

45' GOL! Opasna situacija pred golom Radničkog. Prekid je izveo Bibras Natho, fantastičan pogodak je postigao. Poslao je loptu u sam ugao mreže gostiju.

40' Aldo Kalulu je odlično povratnim pasom proigrao Saldanju, a Brazilac trese mrežu gostiju.

36' Antić je pokušao da zatrese mrežu, loše je zahvatio loptu.

25' Pojačao je Partizan inicijativu na gol protivnika, ali za sada bez konkretnih prilika.

15' GOL! Kasnio je Marković na markaciju, Činedu je sjajno tukao glavom, nemoćan je bio Jovanović.

12'  Menig pokušava da poravna rezultat, bezuspešan pokušaj.

8' GOL! Gluščević je kaznio promašaj Kalulua, sjajno je reagovao pred golom Jovanovića!

4' Preti i Radnički, dobru šansu imao je Čolović, ali je nije iskoristio.

2' Veliki poklon dobio je Aldo Kalulu pred golom Radničkog, promašio je gol sa manje od deset metara.

1' Meč je počeo.

UOČI MEČA

Partizan: Jovanović - Stojković, Marković, Saničanin, Antić - Stjepanović, Natho - Kalulu, Zahid, Menig - Saldanja

Radnički 1923: Leković - Adžić, Bevis, Činedu Čolović - Gluščević, Izučukvu, Mitrović, Sahli - pecelj, Ristić

Partizan je u prethodnom kolu poražen od Radničkog u Nišu, a protiv istoimenog kluba iz Kragujevca traže crno-beli popravni.

Ipak, biće Igor Duljaj lišen pomoći Franka Kanutea.  Stameni vezista se povredio na prethodnoj utakmici u Nišu, pa će propustiti naredni duel sa Radničkog iz Kragujevca.

REČ TRENERA PARTIZANA - Duljaj: Imaju odličnog trenera, ne odstupaju od svoje igre

Prvi duel dva tima u Kragujevcu dobio je Partizan 4:0.

- Upravu ste. 4:0, ali slika na terenu je bila potpuno drugačija. Oni imaju odličnog trenera koji ne odstupa od svoje igre. To smo videli i u prethodnih nekoliko utakimica, posebno protiv TSC-a, gde su odigrali nerešeno. I mi i Radnički u poslednje vreme imamo oscilacije, posle utakmice u Nišu, gde smo imali taj jedan neprijatan poraz. Čekamo Radnički, igramo na našem terenu, i važno je da razmišljamo samo o ovoj utakmici, bez obzira što imamo neke probleme, razmišljamo samo o radničkom iz Kragujevca - rekao je Duljaj.

REČ POMOĆNOG TRENERA RADNIČKOG 1923 - Spahić: Partizan je dobro vođena ekipa

- Sigurno je da možemo biti zadovoljni odnosom igrača na poslednje dve utakmice sa Smederevom i TSC-om, posebno kada je reč o defanzivi. Nema sumnje da su se dobri rezultati u prethodne dve utakmice pozitivno odrazili na atmosferu u ekipi i da su u značajnoj meri podigli moral igračima. Partizan je jedna dobro vođena i izuzetno kvalitetna ekipa sa izvanrednim pojedincima, koji su svojim individualnim akcijama rešavali brojne utakmice ove sezone. Tačno je da su u prošlom kolu izgubili u Nišu, ali mislim da je taj poraz bio samo jedan njihov loš dan. Sigurno je da će protiv nas ući jako agresivno i sa presingom od prvog minuta, s obzirom da su im tri boda preko potrebna pred nastupajući večiti derbi.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“