SADA JE SVE JASNO! Zvezda traži(la) zamenu za Baraka Bahara
Prethodnih nedelja uveliko se govori o sudbini Baraka Bahara na klupi Crvene zvezde koju bi mogao da napusti već na polusezoni.
FOTO: M. Vukadinović
Nedavno se pojavila i informacija da je Zvezda kontaktirala sa nekadašnjim pomoćnikom Jirgena Klopa Željkom Buvačem u nameri da zameni izraelskog stručnjaka, a potvrda ove tvrdnje stigla je od člana uprave moskovskog Dinama gde od februara 2020. godine obavlja funkciju sportskog direktora Dmitrij Gafin.
"Popričali smo sa Željkom Buvačem oko njegovog mogućeg imenovanja za glavnog trenera u Crvenoj zvezdi. Informacija o tome da je on interesantan Zvezdi, ali i nekim drugim klubovima je tačna. Ali Željko će ostati kod nas", ne ostavlja dilemu Gafin u izjavi za rusku državnu agenciju TASS.
Buvačeva igračka karijera posle Borca iz Banjaluke (član čuvene generacije iz 1988. godine koja je osvojila Kup Jugoslavije) nije bila na najvišem nivou, ali je trogodišnji period iz Majnca presudno uticao na prijateljstvo, kasnije i saradnju sa Jirgenom Klopom kojem je bio pomoćnik u Majncu, Borusiji Dortmund i Liverpulu pre nego što se razišao sa nemačkim stručnjakom 2018. godine.
Iako se nakon toga dovodio u vezu sa pojedinim trenerskim poslovima, Buvač je prihvatio ponudu Dinama iz Moskve gde je postao sportski direktor početkom 2020. godine, gde je i danas.
Preporučujemo
DOBRE VESTI ZA CRVENU ZVEZDU: Mančester siti bez najboljeg fudbalera dolazi u Beograd?
10. 12. 2023. u 13:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)