NOVI PAZAR NA PARTIZANOV POGON: Plavo-beli srušili Javor, i to kako

01. 12. 2023. u 19:02

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su kao domaćini ekipu Javora u prvoj utakmici 17. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0 (0:0).

НОВИ ПАЗАР НА ПАРТИЗАНОВ ПОГОН: Плаво-бели срушили Јавор, и то како

FK Novi Pazar

Oba gola postigli su nekadašnji fudbaleri Partizana. Najpre Sejduba Suma u 47, zatim i Marko Šćepović u četvrtom minutu nadoknade.

Nemanja Milojević je u poluvremenu zamenio Abdulaja Sisea i upravo je on pokrenuo akciju u 47. minutu, dodao loptu do Adema Ljajića, koji je asistirao strelcu Sejdubi Sumi. Njegov drugi pogodak otkako se vratio u srpski fudbal.

Marko Šćepović bio je strelac u poslednjim trenucima susreta nakon dodavanja Ebenezera Anana iz Gane. Šćepoviću je to prvi pogodak u Superligi još od maja 2013. godine.

Gosti su od 78. minuta imali igrača manje pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Boris Kopitović.

Nakon ove pobede Novi Pazar se učvrstio na četvrtom mestu sa 26 bodova, tri manje od TSC-a, četiri više od lučanske Mladosti. Javor je osmi sa 20 bodova.

U narednom kolu Novi Pazar gostuje IMT-u, dok javor dočekuje Čukarički.

To je treća vezana pobeda za Novopazarce u Superligi nakon što su slavili u Nišu (1:0) i Kragujevcu (4:0).

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44