BEZ POBEDNIKA U DERBIJU PREMIJER LIGE: Aleksandar-Arnold doneo bod Liverpulu na "Etihadu" (VIDEO)

25. 11. 2023. u 15:49

DERBI 13. kola Premijer lige odigrali su Mančester siti i Liverpul. Pobednika na "Etihadu" nije bilo, pošto je meč završen rezultatom 1:1.

БЕЗ ПОБЕДНИКА У ДЕРБИЈУ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Александар-Арнолд донео бод Ливерпулу на Етихаду (ВИДЕО)

Bolje su "građani" ušli u meč. Terensku inicijativu su krunisali u 27. minutu kada je Erling Haland odličnu asistenciju Nejtana Akea pretvorio u pogodak. Novrežaninu je ovo bio 50. gol u najkvalitetnijem rangu engleskog fudbala.

Moglo je da bude još pogodaka u prvom delu meča, ali Darvin Njunjez na jednoj, odnosno Fil Foden na drugoj strani nisu bili precizni.

Urgugvajac je u 72. minutu izašao sam ispred Edersona, no Brazilac se sjajno bacio i zaustavio udarac napadača Crvenih.

Igrao se 80. minut kada je Haland propustio priliku da duplira prednost. Potom je u sledećem napadu stigla kazna. Trent Aleksander-Arnold je oštro tukao u donji levi ugao i uspeo je da zatrese mrežu rivala.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa su ekipe morale da se zadovolje podelom bodova.

Siti je i dalje lider na tabeli sa 29 bodova, Liverpul je na drugoj poziciji i ima bod manje od "građana".

BONUS VIDEO: Vatromet i slavlje "orlova" - Srbija je na EURO nakon 24 godine