DRAMA SE NASTAVLJA! Crna Gora dobila Litvaniju, Srbija još nije obezbedila plasman na EURO 2024

16. 11. 2023. u 22:37 >> 22:38

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je Litvaniju sa 2:0 (1:0) i ostala u trci za plasmanom na Evropsko prvenstvo, što znači da će Srbija tek u nedelju saznati ide li na EURO 2024.

ДРАМА СЕ НАСТАВЉА! Црна Гора добила Литванију, Србија још није обезбедила пласман на ЕУРО 2024

Da su Crnogorci remizirali ili izgubili od Litvanaca, već ovog četvrtka bi naši "orlovi" proslavili prvi odlazak na Evropsko prvenstvo od 2000. godine, ali će to morati da pričekaju.

U nedelju, od 15 časova, reprezentacija Srbije igra protiv Bugarske u Leskovcu i ostane li neporažena, izboriće plasman na EURO 2024 čiji je domaćin Nemačka, i to bez obzira na to šta Crna Gora, u istom terminu, uradi kao gost Mađarske. Jedini način da Crna Gora prođe je da Srbija izgubi u Leskovcu, a da Crnogorci osvoje ceo plen na gostovanju našim severnim komšijama.

Strelac prvog gola za domaćina bio je Kuč u 3. minutu meča. Na konačnih 2:0 povisio je Stevan Jovetić u 48. minutu.

CRNA GORA - LITVANIJA 2:0 (1:0)

(Kuč 3', Jovetić 48')

89' Imali su Crnogorci kontru tri na tri, Đukanović je umesto da doda odlučio da šutira, bio je neprecizan.

85' Igra se prevashodno na sredini terena. Deluje da i jedni i drugi jedva čekaju završetak meča.

78' Izgledna prilika za Litvaniju, Dožvikov je izašao pred golmana domaćina, ali se našao u ofsajdu.

55'  Najraspoloženiji je u drugom poluvremenu Stevan Jovetić. Probao je sada glavom, ali pravo u golmana gostiju.

48' GOL! Jovetić je iskoristio lošu odbranu gostiju, te uspeo da savlada golmana Litvanije za novi gol domaćina.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40' Ponovo je Jovetić bio u prilici, malo je nedostajalo da ugrozi gol gostiju.

24' Pripretio je iskosa i Osmajić, preko gola je šutirao iz srca šesnaesterca.

20' Sjajnu priliku imao je Jovetić,. Izašao je pred golmana gostiju, šutirao je, ali je Gertmonas bio na visini zadatka. Imao je napadač domaće selekcije i Krstovića usamljenog, ali je odlučio na šut.

13'  Inicijativu u nastavku ima domaćin, ali za sada ne uspeva da ponovo dođe do gola Gertmonasa.

3'  GOL! Kuč je iskoristio inicijativu domaćina, dobio je loptu po levoj strani, zavrnuo je Radunović do Jovetića, a on odložio za strelca gola.

2' Krstičić na atraktivan način preti, brani golman gostiju.

1' Počeo je meč u Podgorici

20.07 - Iz naše grupe, Mađarska je upravo sada (na neverovatan način) izborila plasman na šampionat Evrope. Opširnije, uz video snimak nesvakidašnjeg gola u 97. minutu, u fudbalskoj temi dana - HAOS NA ULICAMA SOFIJE! Pala i krv - Cela Bugarska na nogama zbog onog što je uradio Fudbalski savez

Printskrin/UEFA

Sastavi: Crna Gora - Litvanija

UOČI MEČA:

Već je poznata 21 reprezentacija koja je osigurala mesto na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, a na korak od plasmana, prvi put od 2000. godine nalazi se i Srbija.

Za izabranike Dragana Stojkovića imperativ je pobeda u nedeljnom duelu protiv Bugarske u Leskovcu, a čak i večeras može da obezbedi plasman, a sve zavisi od meča Crna Gora-Litvanija.

Izabranicima Dragana Stojkovića potrebna je pobeda u nedeljnom meču protiv Bugarske u Leskovcu, ali nezavisno od tog rezultata plasman može da obezbedi i nakon meča Crna Gora-Litvanija.

Naime, Crnogorci još uvek imaju teoretske šanse za prolaz dalje, ali bi ostali rezultati morali da im se poklope.

U slučaju da večeras ne pobede  Litvaniju učiniće uslugu našoj selekciji, koji bi u tom slučaju obezbedila vizu za EURO.

Nije nemoguće da se Crna Gora "oklizne". Podsećanja radi, duel pomenutih selekcija u Kaunasu završen je nerešenim rezultatom - 2:2.

BONUS VIDEO: Selektor SAD Stiv Ker kupio deonice Majorke