DUŠAN TADIĆ GOSPODARI TURSKOM! Prvo asistencija, a onda i gol srpskog asa (VIDEO)

01. 10. 2023. u 17:08

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić postigao je svoj prvi gol u turskom šampionatu.

ДУШАН ТАДИЋ ГОСПОДАРИ ТУРСКОМ! Прво асистенција, а онда и гол српског аса (ВИДЕО)

Briljirao je od početka sezone Tadić u dresu svog novog kluba, Fenerbahčea, ali je strelac dosad bio samo na međunarodnoj sceni.

Ipak, u nedelju se upisao u strelce i u prvenstvu. A najpre je bio - asistent.

Protiv Rizespora je "Fener" opravdao ulogu favorita i do 63. minuta vodio sa 3:0.

Najpre je mrežu rivala zatresao Simanski, i to na dodavanje srpskog asa u trećem minutu...

... potom su precizni bili i Kahveči u 47, te na njegovu asistenciju Džeko u 63, da bi i Dušan Tadić dao gol.

Igrao se 75. minut kada je počela kontra domaćina, a Tadić sa centra krenuo u sprint. Pet sekundi kasnije, u kaznenom prostoru rivala je zastao, jer loptu isprva nije dobio, ali je, našavši se na pravom mestu, ona ipak stigla do njega - što je iskoristio za pogodak:

Konačnih 5:0 postavio je, u akciji dvojice rezervista, King u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, i to na asitenciju Jandasa.

Ova pobeda je pomogla Fenerbahčeu da se učvrsti na čelu tabele sa maksimalnim 21 bodom iz sedam prvenstvenih utakmica, drugoplasirani Galatasaraj je sakupio 19, dok su već sada daleko iza njih Trabzon i Kašimpasa sa po 12.

BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...