SRBIN IZNERVIRAO UKRAJINCE: Filip Đuričić poveo Panatinaikos ka Ligi šampiona, neviđene scene u LJubljani (VIDEO)

01. 08. 2023. u 21:38 >> 22:33

FILIP Đuričić je u svom novom klubu, Panatinaikosu, brzo osvojio srca navijača.

СРБИН ИЗНЕРВИРАО УКРАЈИНЦЕ: Филип Ђуричић повео Панатинаикос ка Лиги шампиона, невиђене сцене у Љубљани (ВИДЕО)

Tviter / footballreport

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, "PAO" se sastao sa ukrajinskim Dnjiprom-1, kog je dobio u prvom meču kao gost sa 1:3, ali je u revanšu u Atini gubio sa 1:2 - pre nego što je na scenu stupio srpski reprezentativac.

Đuričić se poigrao sa defanzivcima rivala u 70. minutu, probio se odlično po desnoj strani, a onda idealno uposlio slovenačkog internacionalca Andraža Šporara koji je postigao gol za 2:2.

Time su se raspršili snovi Ukrajinca da bi svojim novim, trećim pogotkom, mogli da izbore produžetke - "zeleni" iz Atine su otišli na "+2" u ukupnom rezultatu.

A to su i sačuvali do kraja, prošavši tako u treću rundu kvalifikacija sa 2:2 u revanšu, te 5:3 kada se računaju oba meča.

Velika sportska drama u Ljubljani

Slovenačka Olimpija je eliminisala bugarski Ludogorec posle pravog trilera.

U prvom meču, u Razgradu, bilo je 1:0, a Bugari su poveli u gostima već u 15. minutu preko Despodova. Malo ko je mogao da pomisli tada da će on biti - tragičar.

Samo tri minuta posle primljenog gola, ljubanski tim je izjednačio, Elsnik je poravnao rezultat i, kako su mreže dugo mirovale, "mirisalo" je na produžetke.

A onda je u 83. minutu crveni karton dobio igrač Ludogoreca Son, čime je počela da se naslućuje drama.

Mada, niko nije mogao ni da pomisli da će ona izgledati ovako:

Prvo je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Olimpija dala gol za 2:1 (strelac je ponovo bio Elsnik), da bi u čak 11. minutu nadoknade Ludogorec prokockao penal.

Pomenuti Despodov nije uspeo da drugi put na meču matira golmana slovenačkog tima, a ostalo je 2:1 usled izvanredne intervenicije čuvara mreže, Vidovšeka, koju i vi možete videti:

Rezultati revanš utakmica 2. kola kvalifikacija zua Liogu šampiona:

Panatinaikos - Dnjipro-1 2:2 (prvi meč 3:1)

BATE - Aris 2:5 (prvi meč 2:6)

Olimpija Ljubljana - Ludogorec 2:1 (prvi meč 1:1)

Slovan - Zrinjski 2:2 (prvi meč 1:0)

BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...

UEFA U ŠOKU: Rusija se odlučuje na radikalan potez?

RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a fudbal, kao najpopularnija sportska disciplina, posebno je zanimiljiv ovih dana, zbog ruske situacije u njemu.

29. 04. 2024. u 21:07