PETARDA ZA (BIVŠEG) LIDERA: Leverkuzen za pola sata do vrha napunio mrežu Union Berlina

06. 11. 2022. u 18:35

GOVORIO je pre nekoliko dana trener Union Berlina Urs Fišer da Union Berlin nije ekipa za titulu u Bundesligi, a time kao da je predvideo današnju rezultatsku katastrofu protiv Leverkuzena i predaju liderske pozicije Bajernu.

ПЕТАРДА ЗА (БИВШЕГ) ЛИДЕРА: Леверкузен за пола сата до врха напунио мрежу Унион Берлина

Petarda je pukla na Bajareni a svih pet golova spakovali su u mrežu gostiju "farmaceuti" u drugom delu utakmice.

Dva gola Diabija, po jedan Andriha, Hložeka i Bakera, pala su u prvih 30 minuta fdrugog poluvremena. Za većinu je kriv golman Gril, a naročito komičan bio je drugi, kada je čuvar mereže gostiju pokušao da glumi Renea Igitu, sa istrčavanjem skoro do polovine terena, a prošao je slično kao Kolumbijac na Munijalu 1990 kada ga je od takvog izletanja odučio Rože Mila.

Bajern je još juče pobedio na gostovanju drugoj ekipi iz Berlina, Herti, a sada je Leverkuzen pomogao Bavarcima da zadrže čelnu poziciju koju su zauzeli posle tog trijumfa.

Zanimljivo je da je ovo tek treća pobeda Leverkuzena ove sezone, a zahvaljujući njoj izašao je tim ŠAbija Alonsa iz zone ispadanja.

U poslednjoj utakmici 13. kola sastali su se Frajburg i Keln a posle prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0.

BONUS VIDEO: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI