INTER TONE SVE DUBLJE: Udineze očitao lekciju nero-azurima

18. 09. 2022. u 14:49

MUKE za Inter se nastavljaju. Iako je još uvek rana faza sezone, već sada bi moglo da se kaže da nero-azuri ako nešto pod hitno ne poprave mogu da ostanu bez prilike da se bore za Skudeto. Oni su danas doživeli novi, treći poraz u poslednjih pet mečeva u Seriji A.

ИНТЕР ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Удинезе очитао лекцију неро-азурима

Bolji od tima Simonea Inzagija bio je Udineze koji je slavio na "Dačija Areni" sa 3:1 i nastavio sa odličnim partijama.

Ovo je za klub iz Udina bio peti vezani trijumf i zbog toga drži lidersku poziciju u šampionatu Italije.

Duel je idealno počeo za Inter, pošto je Nikolu Bareli samo pet minuta bilo dovoljno da zatrese mrežu rivala. Nije primljen gol pokolebao izabranike Andree Sotila koji su odmah krenuli po izjednačenje i do njega su uspeli da stignu u 22. minutu kada je Milan Škrinijar zatresao sopstvenu mrežu.

Očekivalo se da će Inter krenuti sa sve jačim pritiskom kako se meč bude bližio kraju, ali to je uradio Udeneze. Ređale su se prilike ispred gola Samira Handanovića, da bi slovenački čuvar mreže poklekao u 84. minutu nakon što ga je odličnim udarcem glavom savladao zemljak Jaka Bijol.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Tolgaj Arslan koji je odlično ispratio centaršut Đerarda Delofeua i takođe glavom uspeo da se upiše u strelce.

Udineze je trnutno prvi na tabeli sa 16 bodova, dok je Inter šesti sa 12.

BONUS VIDEO: Reakcija "grobara" na igru crno-belih posle meča Partizan - Nica