CRNO-BELI SPAS U POSLEDNJI ČAS: Partizan kroz dramu do pobede pred večiti derbi

28. 08. 2022. u 15:56 >> 19:09

FUDBALSKI klub Partizan pobedio je Radnički 1923 u meču osmog kola "Mocartbet" Superlige Srbije na stadionu Čika Dača u Kragujevcu rezultatom 1:0, golom Natha u 87. minutu.

ЦРНО-БЕЛИ СПАС У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Партизан кроз драму до победе пред вечити дерби

Još jedno gostovanje ekipe Gordana Petrića rešeno u poslednjim minutima.

Nakon početnog ispitivanja snage, domaćin je bio raspoloženiji. Već u sedmom minutu prva ozbiljna situacija viđena je pred golom Partizana. Filip Ivanović je centaršut Nemanje Tomića poslao u ruke Aleksandra Popovića.

Bivši fudbaler Partizana, Tomić bio je vidno raspoložen na startu, smo tri minuta kasnije imao je novu dobru priliku, pokušao je volej udarcem da raspali domaće navijače, ali u tome ipak nije uspeo.

Na prvu dobru priliku Partizan je čekao do 17. minuta. Natho je proigrao Dijabatea, a krilni fudbaler crno-belih je promašio ceo gol sa pet metara. Već u 20. minutu ponovo se u prilici našao Dijabate, ovoga puta proigrao ga je Traore, a on se nije najbolje snašao.

Nakon dugo vremena, Đorđije Jovanović je u 32. minutu tik iznad prečke pokušao da poentira. Samo dva minuta kasnije Nemanja Tomić je odlićno proigrao Vidosavljevića, alui dobro je reagovao Saničanin.

Navijači su imali priliku da vide prelepu akciju u 43. minutu kada je Dušan Stoiljković odlično duplim pasom proigrao Vidovića, ali siguran je bio Popović.

Mirnije je počelo drugo poluvreme, Partizan nije uspeo da pritisne domaćina, sve se svodilo na individualne pokušaje po sredini, a agoniju crno-belih je u završnici prekinuo Natho, koji je posle velike gužve u šesnaestercu poslao loptu u mrežu za 1:0.

Partizan na svom stadionu u Humskoj u sredu igra protiv Crvene zvezde u meču 9. kola "Mocartbet" Superlige Srbije.

KRAJ MEČA! Partizan je pobedio minimalnom razlikom

91. minut - Žuti karton za Zorića, tri minuta nadoknade će se igrati
87. minut - GOL za Partizan! Uspeo je Izraelac da prebaci loptu preko gol linije, posle odbijene lopte Lekovića. Prethodno je Saničanin odlično skočio, pala je lopta pred gol Radničkog, gde je na pravom mestu bio Natho. Šok za navijače Radničkog

87. minut - Odlična prilika za Meniga, dobar i jak šut, ali Leković opet brani! Probudio je se Kvinsi u završnici meča
86. minut - Šehović ulazi u igru umesto Uroševića, a Fejsa umesto Traorea
83. minut - Gužva je u šesnaestercu Partizana, ali crno-beli su uspeli da izbiju loptu napred
81. minut - Kakav šut Baždara! Mladi igrač Partizana samo što je ušao u igru, umalo da odmah postigne gol. Šutirao je lepo sa distance. Biće korner za Partizan. Stojan Leković je odlično odbranio
79. minut - Velika šansa za Radnički! Najveća prilika na ovom meču! Sjajna odbrana Popovića
78. minut - Natho ubacuje, ali Saničanin ne uspeva da dobro zahvati loptu glavom u šesnaestercu Kragujevčana
74. minut - Nema sumnje da i jedni i drugi žele sva tri boda u završnici. To sada pokazuju i domaći, posle dva opasna prodora i centaršuta Varjačića.
71. minut - Dijabate je napustio igru, njegovo mesto zauzeo je Kvinsi Menig, kao jedan od poslednjih aduta Gordana Petrića
70. minut - Krajišnik ulazi u igru umesto Nemanje Tomića, kapitenska traka sada ide Varjačiću
67. minut - I dalje miran ritam, Radnički čuva rezultat i čeka kontre, a Partizan ne uspeva da probije "bunker" domaćih
64. minut - Dvostruka izmena u ekipi Radničkog
61. minut - Nemanja Jović je zakasnio sa startom i dobija žuti karton samo 15 minuta od ulaska u igru
59. minut - Natho je šutirao u golmanov ugao, na vreme je skupio noge čuvar mreže Kragujevčana i lako odbranio ovaj pokušaj. Ljuditelji fudbala mogu videti da su igrači Partizana krenuli malo živahnije u nastavku, sa više energije, ali još uvek im to nije donelo ništa naročito
57. minut - Žuti karton za Vlajkovića! Partizan će imati slobodan udarac sa oko 18 metara. Ovo može biti jako nezgodno po Radnički
54. minut - Urošević centrira direktno na glavu protivničkom igraču
52. minut - Korner za Partizan. Lopta pada u kazneni prostor, ali tamo nema nikog
49. minut - Slobodnjak  za Kragujevčane. Prejak centaršut koji je preleteo sve
47. minut - Crno-beli odmah jako napadaju na početku drugog poluvremena, ali Natho previše jako dodaje, te Rikardo nije uspeo da stigne loptu. Pomalo čudno da Izraelac nije video Dijabatea koji je bio sam na drugoj strani
46. minut - Promena u ekipi Partizana na startu drugog poluvremena. Nemanja Jović je ušao u igru umesto Mihajla Petkovića, ovo može značiti da trener Petrić želi nešto ofanzivniji fudbal u drugom poluvremenu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
Neće Gordan Petrić biti zadovoljan igrom svog tima u dosadašnjem delu meča, moraće dosta bolje ako žele i da sačuvaju svoju mrežu, ali i da stignu do pogotka. Čak osam šuteva igrača Radničkog, a samo četiri crno-belih

45+3. minut - Velika šansa za Partizan, ali Petković nije uspeo da se snađe u šesnaestercu. Proverava se u VAR sobi da li je bio fauliran, ali nije bilo prekršaja kažu sudije
45. minut - Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu.
43. minut - Odličan dupli pas Stoiljkovića i Vidovića, ali brani Popović i opet korner. Nakon centaršuta Tomića, Radnički je opet bio veoma opasan, ali lopta ide pored gola

42. minut - Tomić izvodi korner za Radnički, ali Ivanović koji je bio potpuno sam šalje loptu glavom u drugi red tribina

41. minut - Natho izblokiran prilikom pokušaja sa 20-ak metara, možda bolje rešenje bi bilo da je Izraelac pokušao centaršut
39. minut  - Dobra šansa za Kragujevčane!Nakon pokušaja Jovanovića, Radnički dobija korner, ali crno-beli lako izbijaju loptu
35. minut - Sa druge strane Partizan je brzo krenuo u kontru, ali Petković očajno šutira, čini se kao da je izgoreo u želji ovaj mladi fudbaler
34. minut - Vidosavljević je bio u odličnoj šansi nakon pasa Tomića, ali ne uspeva da završi
33. minut - Presečena lopta na putu do Rikarda, nikako crno-beli ne uspevaju da pronađu zelenortskog fudbalera koji širi ruke, aludirajući da očajnički želi loptu
30. minut - Slobodan udarac za Radnički, ali Živković lako izbija glavom
25. minut - Sada je pauza za osveženje
22. minut: Preti Natho iz prekida, nikog lopta nije dirala, da bi u petercu uspeo da interveniše golman Stojan Leković
20. minut - Opet Dijabate i opet preko gola! Ovaj put novi krilni igrač Partizana je bio u nešto težoj poziciji

17. minut - Natho je sjajno pronašao Dijabatea, ali je fudbaler sa Malija šutirao preko gola iz šesnaesterca. Ovo je do sada bila najveća prilika na meču!
16. minut - Tomić je dobro prevario defanzivca crno-belih, ali je potom ponovo loše šutirao pored gola
15. minut - Nismo u prvih 15 minuta videli ništa naročito bitno ali očigledno je da igrači Radničkog žele da budu malo agresivniji, neko vreme su uspevali da kruže oko šesnaesterca Partizana. Ipak, do sada bez opasnosti pred golovima...
10. minut - Dve šanse za Radnički ispred gola crnp-belih, ali Tomić šalje loptu nebu pod oblake
8. minut - Sa druge strane i Natho izvodi slobodan udarac, ali Kragujevčani lako otklanjaju opasnost
7. minut - Vujačić pravi faul nad Jovanovićem. Slobodan udarac za Radnički, ali nedovoljno da se ugrozi gol Partizana
5. minut - Bez zanimljivijih dešavanja na početku susreta. Početno "opipavanje pulsa" protivnika sa obe strane.
1. minut - Utakmica je počela nakon malog kašnjenja

Tekst potpisa

Pred sam početak meča održan je minut ćutanja za legendarnog golmana Partizana i reprezentacije, Milutina Šoškića, koji je juče preminuo u 85. godini života.

Foto privatna arhiva

UOČI MEČA

SASTAVI

Stadion: "Čika Dača"

Sudija: Srđan Jovanović

Radnički 1923: - Leković - Vlajković, Miličić, Ivanović, Kovačević - Jovanović, Srnić, Vidović, Tomić, Vidosavljević - Stoiljković

Klupa: Raičević, Zorić, Tomović, Krajišnik, Brnović, Milisavljević, Vidović, Varjačić, Maksimović, Pecelj, Ubiparip

Partizan: - Popović - Živković, Saničanin, Vujačić, Urošević - Traore, Andrade - Petković, Natho, Dijabate - Rikardo
Klupa: Lukač, Ilić, Marković, Menig, Šehović, Baždar, Fejsa, Terzić, Belić, Jović, Vlahović

Trener crno-belih, Gordan Petrić, najavio je da će "parni valjak" u Kragujevcu promeniti stil igre, kao i da će šansu dobiti novi fudbaler Hamidu Traore, koji je u Beograd stigao kao veliko pojačanje.

Podsećamo, Partizan je u četvrtak obezbedio prolaz u grupnu fazu Lige Evrope, a ova utakmica biće poslednja priprema pred "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom koji će se odigrati u sredu u Humskoj.

Crno-beli su trenutno 11. na tabeli u "Mocartbet" Superligi Srbije sa osam bodova, dok su Kragujevčani jedno mesto iznad, sa bodom više.

REČ TRENERA

Gordan Petrić najavio je meč:

- Završili smo evropske utakmice. Veliko olakšanje za igrače je što su se kvalifikovali, za navijače, za klub, za ljude koji dolaze da prate Partizan. Sutra je utakmica koja može da bude zanimljiva za nas, jer smo doveli igrača koji može da napravi balans. Sutra ćemo malo drugačije igrati i okrećemo se prvenstvu. Ove odložene utakmice nam daju posle drugu problematiku, jer će se dosta utakmica igrati nedeljom i četvrtkom. Koliko sam razumeo pomeraju se Kup utakmice, kad treba da se odmaramo mi ćemo igrati utakmice, ali to je profesionalizam. Traore je dobio smernice, trenirao je. Igrao je tri utakmice u turskom prvenstvu, deluje spremno, želi da se dokaže i sutra će imati šansu to sve da pokaže. Deluje mi kao igrač između Zđelara i Moreire, pa ćemo videti na koju će stranu. Derbi igramo već u sredu. Sigurno je da će se neki igrači odmarati, ali ne zbog Zvezde, već zbog toga sto su imali neki ritam koji njima ne odgovara, poručio Petrić.

Šef stručnog štaba domaćeg tima Dejan Joksimović ističe da su dobri rezultati uticali pozitivno na samopouzdanje igrača i da će uz pomoć navijača pokušati da naprave iznenađenje:

- Dobri rezultati u prethodna dva kola uticali su na rast samopouzdanja čitave ekipe. Nastojaćemo da timskom igrom, uz dodatnu dozu energije, koncentracije i posvećenosti, dođemo u situaciju da ugrozimo ekipu Partizana, koja se trenutno ne nalazi u baš sjajnom momentumu. Sigurno da će i podrška naših navijača sa tribina stadiona “Čika Dača” dodatno motivisati igrače da pruže svoj maksimum u želji da dođu do pozitivnog rezultata u ovoj utakmici, poručio je Joksimović

BONUS VIDEO: Navijači Partizana na Malti bodre crno-bele