RUSI HOĆE SRBINA: Slaviša Jokanović ima jednu želju, ali problem prave sankcije

25. 08. 2022. u 19:43

RUSKI fudbalski klub Dinamo iz Moskve, čiji je trener Slaviša Jokanović, a sportski direktor Željko Buvač, želi da angažuje srpskog internacionalnca Luku Milivojevića, prenose ruski mediji.

РУСИ ХОЋЕ СРБИНА: Славиша Јокановић има једну жељу, али проблем праве санкције

Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Najveći problem u potencijalnom transferu predstavljaju ruske banke, kojima je zabranjeno da funkcionišu u većem delu Evrope zbog specijalne vojne operacije Rusije u Ukrajini.

Milivojević više nije standardni prvotimac Kristal Palasa, a Dinamo iz Moskve pre njega pokušao je da angažuje Edena Karceva iz Makabi Netanje.

Izraelac je neko vreme i proveo u Moskvi, ali se vratio u domovinu, jer Dinamo nije pronašao način da uplati novac na račun Makabija za transfer.

Luka Milivojević u karijeri je nastupao za Radnički iz Kragujevca, Rad, Crvenu zvezdu, Anderleht, Olimpijakos i Kristal Palas.

Ekipa Dinama iz Moskve, koju od ove sezone predvodi srpski trener Slaviša Jokanović, posle šest kola ruskog šampionata ima 12 bodova i zauzima četvrtu poziciji.

Sportski direktor Moskovljana je Željko Buvač, nekadašnji pomoćnik trenera Liverpula Jirgena Klopa.

BONUS VIDEO: Reakcija "delija" posle eliminacije iz Lige šampiona

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNJENA!  Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi

IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.

05. 03. 2026. u 12:19

Komentari (0)

MANJA POTROŠNJA, VEĆA STABILNOST: Energetska efikasnost u službi javnog zdravlja