UŽAS: Fudbalska reprezentacija Bugarske doživela tešku saobraćajnu nesreću
BUGARSKA fudbalska reprezentacija doživela je tešku saobraćajnu nezgodu, nekoliko minuta nakon sletanja aviona kojim su doputovali u Tbilisi, glavni grad Gruzije.
Foto: Milena Anđela/Profimedia/Ilustracija
Na putu od aerodroma do hotela, gde je ekipa trebalo da bude smeštena, vozač prvog od dva autobusa u kojima je bio bugarski tim izgubio je kontrolu nad vozilom, što je rezultiralo teškom nesrećom, prenosi TAS S pozivajući se na bugarske medije i saopštenje Bugarskog fudbalskog saveza.
Nesreća se dogodila zbog neprilagođene brzine u kišnim uslovima,a reprezentacija je prema zahtevima UEFA-e bila podeljena u dva manja autobusa i putovala je uz policijsku pratnju.
Vozač jednog od autobusa vozio je velikom brzinom po mokrom kolovozu i izgubio je kontrolu, jer se ispred njega iznenada zaustavio automobil, a drugi autobus je udario u njega.
Najteže je stradao vezni fudbaler Todor Nedelev koji se nalazi u bolnici, a prema prvim informacijama, zadobio je teže povrede.
On je prevežen u lokalnu bolnicu u glavnome gradu Tbilisiju, gde je momentalno podvrgnut opsežnim pretragama, saopštio je Bugarski fudbalski savez.
Prema saopštenju, ostali članovi tima i stručnog štaba bugarske reprezentacije su dobro, navodi TAS S.
Utakmica grupe C Lige nacija između Gruzije i Bugarske na rasporedu je sutra u 18:00.
BONUS VIDEO - Stolica novi trener Partizana
Preporučujemo
ITALIJANSKI GIGANTI CENE SRPSKE FUDBALERE: Bleki Interov, Kostić "damin"?
10. 06. 2022. u 22:44
NEMAČKI VELIKANI SE BORE ZA SRBINA: Zamena za Levandovskog ili za Halanda?
10. 06. 2022. u 18:14
LAK ZADATAK NA STARTU TURNIRA: Od "Lavova Terange" se očekuje mnogo na Afričkom kupu nacija
JEDAN od glavnih favorita za osvajanje Afričkog kupa nacija, reprezentacija Senegala započeće učešće na turniru protiv Bocvane sa kojom se sastajue u Tanžeru na "Stade Ibn Batuti" (16.00).
23. 12. 2025. u 10:15
HAOS! Partizan se seli, razlog je - Dinamo Zagreb!
Najnovije vesti iz sveta sporta su sasvim nesvakidašnje, a iako je Srbija u pitanju, odnosno Partizan, i te kako na najnoviju odluku utiču i navijači iz Hrvatske, ali i Grčke i Austrije.
23. 12. 2025. u 14:17
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)