MBAPE SPASIO FRANCUZE NA PRATERU: Svetski šampion osvojio samo bod protiv Austrije i ostaje "fenjeraš" grupe (VIDEO)

O. M.

10. 06. 2022. u 22:43

FUDBALERI Austrije i Francuske podelili su bodove na stadionu Ernst Hapel u trećem kolu Lige nacija.

МБАПЕ СПАСИО ФРАНЦУЗЕ НА ПРАТЕРУ: Светски шампион освојио само бод против Аустрије и остаје фењераш групе (ВИДЕО)

Austrija je imala pobedu u džepuu sve do 83. mnuta kada je Kilijan Mbape majstorskim golom izjednačio.

Prethodno je Vajman u 37. minutu doveo Austrijance u vođstvo.

Pogodio je Mbape i prečku nekoliko minuta nakon izjednačujućeg gola, imali još nekoliko prilika za potpuni preokret ali na kraju ostalo je 1:1.

Posle tri kola svetski šampioni nemaju pobedu. Ubgeležili su poraz od Danske i remije protiv Hrvatske i Austrije.

U drugom meču ove grupe Hrvatska je na Parkenu u Kopenhagenu savladala Dansku i uključila se u borbu za prvo mesto u grupi. Strelac je bio fudbaler Atalante Mario Pašalić u 69. minutu. Vind je u 87. postigao izjednačujući pogodak ali ga je VAR poništio.

Danska je i pored poraza zadržala prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i Austrija, šest. Treća je Hrvatska sa četiri boda, dok Francuzi drže "fenjer" sa samo dva.

U ligi C, Belorusija je na stadionu Karađorđe u Novom Sadu ugostila Kazahstan koji je osvojio tri gboda zahvaljujući golu Ajmbetova u 13. minutu, ali je izjednačio Malkevič u 84. U istoj grupi, Slovačka je na gostovanju savladala Azerbejdžan golom Vajsa.

U ligi B odigran je samo jedan susret, Izrael je savladao Albaniju u Tirani sa 1:0.

U najslabijoj ligi D Letonija je sa 4:2 pobedila Moldaviju u gostima, a Andora je kod kuće savladala Lihtenštajn sa 2:0.