ŠAMAR ZA JUNAJTED: Brajton deklasirao slavni engleski klub

07. 05. 2022. u 21:02

MANČESTER junajted je po ko zna koji put ove sezone razočarao svoje navijače. U 36. kolu Premijer lige klub sa Old Traforda deklasiran je od strane Brajtona sa čak 4:0.

ШАМАР ЗА ЈУНАЈТЕД: Брајтон декласирао славни енглески клуб

U prethodnih pet utakmica "crveni đavoli" ostvarili su samo jednu pobedu.

Junajted ne samo da je izgubio, već je bio potpuno nemoćan protiv Brajtona, koji je poveo sa 1:0 u 15. minutu utakmice golom Mozesa Kaiseda,  a do kraja meča je konstantno uvećavao svoju prednost.

Mark Kukurelja je doneo 2:0 u 49. minutu, nedugo zatim Paskal Gros šokirao goste golom za 3:0, da bi u 60. minutu Leandro Trosard zabio za konačnih 4:0.

Naš Nemanja Matić je utakmicu počeo u startnoj postavi, ali ga je na samom početku drugog poluvremena u igri zamenio Edinson Kavani.

Mančester junajted se, sa 58 bodova, na tabeli Premijer lige trenutno nalazi na poziciji broj šest, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Vest Hem diše za vratom slavnom engleskom klubu sa šest bodova manje, ali i sa dve utakmice zaostatka. Ekipa Brajtona zauzima deveto mesto.