LIVERPUL ĆE SE BORITI ZA TROFEJ: "Crveni" za poluvreme srušili Siti i plasirali se u finale FA Kupa

16. 04. 2022. u 18:29

ENGLESKA je ponovo mogla da vidi duel dva najbolja kluba - Mančester sitija i Liverpula. "Crveni" su se radovali ovoga puta (3:2) i plasirali se u finale FA Kupa.

ЛИВЕРПУЛ ЋЕ СЕ БОРИТИ ЗА ТРОФЕЈ: Црвени за полувреме срушили Сити и пласирали се у финале ФА Купа

Pre samo šest dana na "Etihadu" u Premijer ligi bilo je 2:2, a navijači su ponovo prisustvovali spektaklu.

Izabranici Jirgena Klopa su razneli rivala u prvom poluvremenu, pošto je na semaforu stajalo 3:0. Strelci za Liverpul su bili Sadio Mane koji je dva puta zatresao mrežu rivala i Ibrahima Konate.

Jedino što su igrači Pepa Gvardiole uspeli da urade u nastavku utakmice jeste da ublaže poraz. Najpre je u Džek Griliš u 47. minutu, da bi konačan rezultat postavio Bernardo Silva u prvom minutu nadoknade.

Trebra reći i da španski stručnjak nije mogao da računa na dva veoma bitna igrača Kajla Vokera i Kevina De Brujnea koji je bio na klupi, ali nije ušao u igru.

Liverpul će se za trofej boriti protiv pobednika meča Čelsi - Kristal Palas.

BONUS VIDEO: MILIJARDE U IGRI: Srbin među deset najvrednijih fudbalera na svetu