SIMOVIĆ NA DUŽEM HLAĐENJU: Arbitar meča Čukarički - Partizan sam sebe poslao na godišnji odmor katastrofalnim suđenjem

N. Iljukić

12. 04. 2022. u 10:00

UMESTO da svoj posao u nedelju uveče odradi profesionalno i donese jedinu moguću, inače vrlo laganu odluku, glavni sudija utakmice Čukarički - Partizan (0:0) Novak Simović je (ne)svesno napravio dve medveđe i dve prave usluge. Prvo je propustio priliku da u 11. minutu pokaže crveni karton štoperu domaćih Kovačeviću, poslednjem igraču odbrane, posle faula nad Rikardom.

СИМОВИЋ НА ДУЖЕМ ХЛАЂЕЊУ: Арбитар меча Чукарички - Партизан сам себе послао на годишњи одмор катастрофалним суђењем

Mogao je Partizan od tog trenutka da bude brojčano nadmoćniji na terenu i ima lakši put do pobede. To se nije desilo. Ostao je Čukarički brojčano izjednačen, otišla je Zvezda na plus dva. I kada se prosto sabere sve, tu su i medveđe usluge Partizanu, ali i vrhunske usluge klubu sa Banovog i onom drugom sa Topčiderskog brda...

Kako "Novosti" saznaju, Novak Simović, inače arbitar iz Lovćenca koji već pet godina ima FIFA znak na levom džepu svog dresa, na nešto će duže hlađenje i neće biti delegiran najmanje u naredna tri ili četiri kola domaćeg plej-ofa. Osim toga, Simović je skandaloznom i početničkom greškom u 11. minutu ugrozio i svoju internacionalnu karijeru, pošto je u sudijskom timu našeg najboljeg arbitra Srđana Jovanovića on najčešće četvrti sudija na mečevima Lige šampiona, Lige konferencija ili u kvalfikacionim mečevima evropskih reprezentacija.

Na prosto pitanje: kako je moguće da, i pored toga što je VAR preksinoć radio na meču Čukarički - Partizan, Simović nije poslušao asistenciju iz Stare Pazove, juče niko iz Sudijske komisije FSS nije imao odgovor.

Prema saznanjima "Novosti", Simoviću je mlađi kolega i VAR sudija na ovom meču Marko Ivković sugerisao da je Kovačević bio poslednji igrač odbrane u duelu sa Rikardom, ali glavni sudija, navodno, nije želeo da preinači svoju odluku, apsolutno uveren da u tom duelu nije bilo elemenata za crveni karton.

Ugled VAR tehnologije, kojom se FSS i Superliga Srbije naveliko hvale od starta ove sezone, prilično je ukaljan u poslednjih mesec dana - činjenjem ljudi u crnom i nečinjenjem ljudi koji rade u VAR sobama, ili rade na tehničkom održavanju kvalitetne i nesmetane veze. Ovako, pred start plej-ofa Superlige, koji će i pored svih stvari u domaćem fudbalu biti zanimljiviji nego prethodnih godina, otvorila se ogromna mogućnost za teorije zavere o tome kako neko namerno "gasi svetlo" u VAR sobama u Staroj Pazovi.

"MOBILIZACIJA" U SUDIJSKOJ KOMISIJI FSS

U subotu sve mora da radi

N. Iljukić

NEKAKO u senci skandala na Banovom brdu, na meču Čukarički - Partizan prošla je vest po saznanjima "Novosti" da na meču Zvezda - Radnički Kragujevac (4:1) VAR nije radio tokom čitavih 90 minuta. To konkretno znači da audio-komunikacija između glavnog sudije Danila Nikolića i VAR sudije Momčila Markovića nije bila upotrebljiva.

Već skoro dve nedelje postoje problemi sa ispravnošću čak dva od četiri instrumenta za audio-komunikaciju i oni su već jednom bili na remontu u inostranstvu.
Pošto je tehnički problem lociran, u Sudijskoj komisiji FSS su se "mobilisali", pa je odlučeno da se pred predstojeći 167. večiti derbi, koji se igra u subotu (18.00), mogućnost greške svede ispod minimuma. Osim ako se neka "viša sila" opet ne uroti protiv video-pomoći za sudije.

I KADA NEMA VAR - IGRA SE!

NEDAVNA izjava trenera Partizana Aleksandra Stanojevića da njegov tim neće igrati utakmice ukoliko ne bude radila VAR tehnologija, nema utemeljenja u pravilima. Jer, tamo je striktno navedeno da se utakmica odigrava, bez obzira na to u kom trenutku ili periodu igre zbog tehničkih problema ne funkcioniše VAR tehnologija.

RIBANjE SUDIJA

PREDSEDNIK Sudijske komisije FSS Dejan Filipović zakazao je za danas hitan sastanak povodom sve češćih "smetnji na vezama" i kvara VAR tehnologije. Konkretan povod su dva događaja iz poslednjeg kola Superlige, kada je Novak Simović grubo oštetio Partizan u 11. minutu meča sa Čukaričkim, ali i činjenica da svih 90 minuta na utakmici Zvezda - Radnički Kragujevac nije radio VAR.

Iz Sudijske komisije ili iz vrha FSS očekuje se da se neko oglasi posle ovog sastanka, na kojem će posebno biti kritikovani glavni i pomoćni arbitri, koji su pravili početničke greške.

BONUS VIDEO: Da li je Partizan oštećen na Banovom brdu?