SRAMOTA! FIFA zabranila fudbalskoj reprezentaciji Rusije da igra pod tim imenom!
RUSIJA se, zbog sukoba sa Ukrajinom, našla na velikom sportskom udaru.
Ukrajinci "precrtali" Rusiju / Foto AP
Najnovije vesti na tu temu, a bilo ih je ovih dana, uključujući i odluku Evrolige da sankcioniše ruske klubove, stižu iz svetske kuće fudbala.
Naime, FIFA je uradila više stvari ruskom fudbalu, a glavna je zabrana tamošnjoj nacionalnoj selekciji da nastupa pod uobičajenim imenom, "fudbalska reprezentacija Rusije".
Od sada, pa do daljnjeg, ta ekipa će se u međunarodnim takmičenjima zvati "Ekipa fudbalskog saveza Rusije".
To nije jedina kazna!
FIFA je, uz pomenutu odluku, zabranila upotrebu ruske zastave i himne na međunarodnim utakmicama u kojima učestvuju timovi Fudbalskog saveza Rusije.
Takođe je zabranila fudbalske utakmice reprezentacija u Rusiji, a sama ruska nacionalna selekcija će domaće utakmice igrati na neutralnom terenu i to - bez publike!?
- Ostaje kao mogućnosti i isključivanje ruskih ekipa iz svih takmičenja, ako konflikt eskalira, navodi se se u saopštenju svetske kuće fudbala.
Bonus video: Kada je na Kup Koraća ušao vojni orkestar, "delije" i "grobari" su zagrmeli zajedno
Preporučujemo
BURAN, BURAN DERBI! Zvezda dobila Partizan, čarke na terenu, tribine gorele, šampionska trka otvorena!
27. 02. 2022. u 19:59 >> 19:59
SNIMAK KOJI OBILAZI SVET: Ruski navijači usred Moskve skandiraju ukrajinskom treneru
27. 02. 2022. u 16:17
HRVATI, SRAM VAS BILO: "Zvezdina koreografija - Groblje u bojama ukrajinske zastave"
27. 02. 2022. u 19:27
SNIMAK KOJI OBILAZI SVET: Ruski navijači usred Moskve skandiraju ukrajinskom treneru
27. 02. 2022. u 16:17
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (3)