IRSKI RECEPT ZA "ORLOVE" Azerbejdžan pao pred meč sa Srbijom, i to kako (VIDEO)

09. 10. 2021. u 19:57

FUDBALSKA reprezentacija Republike Irske konačno je stvorila razlog za radost u kvalifikacionoj grupi u kojoj se i naša nacionalna selekcija bori za plasman na Svetsko prvenstvo.

ИРСКИ РЕЦЕПТ ЗА ОРЛОВЕ Азербејџан пао пред меч са Србијом, и то како (ВИДЕО)

Irci su prvi trijumf u ovom takmičarskom ciklusu ostvarili u Bakuu, savladavši Azerbejdžan sa 0:3 (0:2).

Za prva dva gola bio je zaslužan napadač Vest Bromvič Albiona, Kalum Robinson, a za treći Roteramov špic Čidozi Ogbene.

Robinson je najpre u sedmom minutu iskoristio dobro dodavanje Meklina da sjajnim udarcem, sa oko 20 metara, pogodi bliži gornji ugao gola domaćina:

Već u 39. minutu, Robinson je ponovo bio strelac, ovoga puta na dodavanje Horgana, a i tada je Magomedalijeva savladao šutirajući izvan šesnaesterca, što bi mogao da bude recept i za naš državni tim, u utorak:

U 90. minutu, asistenciju Kalena iz kornera, Ogbene je udarcem glavom pretvorio u konačnih 0:3 u Bakuu:

Posle ovog poraza, Azerbejdžan je ostao poslednji, peti u A grupi, sa samo jednim bodom iz šest nastupa, a Republika Irska je i dalje četvrta, ali sa pet bodova. Ispred nje je trećeplasirani Luksemburg sa šest, te vodeći dvojac, Portugal (13) i Srbija (11).

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras gostuje Luksemburgu, taj meč možete uživo da pratite na portalu "Novosti", a u utorak će naši "orlovi" ugostiti Azerbejdžan u Beogradu, od 20.45.