VAŽNA POBEDA "ORLIĆA": Srbija pobedila Jermeniju posle preokreta

07. 10. 2021. u 17:54

MLADA fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu protiv Jermenije sa 4:1 u gostima u kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

ВАЖНА ПОБЕДА ОРЛИЋА: Србија победила Јерменију после преокрета

Važan trijumf ostvario je tim Zvonka Živkovića, iako utakmica u Jerevenu nije dobro počela po našu selekciju.

Domaćin je hrabrije ušao u meč, više je napadao i za to je nagrađen u 36. minutu kada je Mirzojan savladao Miloša Gordića i ispotaviće se postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ipak, Srbija je uspela vrlo brzo u nastavku susreta da dođe do izjednačenja. Željko Gavrić je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, a glavom je loptu u mrežu Jermenije smestio Strahinja Eraković.

Mogao je domaći tim po drugi put da povede, ali na sreću "orilića" prečka je sprečila tim Rafaela Nazarjana da dođe do vođstva.

A onda kreće uraganskih 11 minuta Srbije. U tom periodu gosti su postigli čak tri gola. Najpre je Nikola Terzić pogodio u 85. minutu, potom je tačku na i stavio Slobodan Tedić, da bi Željko Gavrić u šestom minutu nadoknade dobru partiju krunisao pogotkom.

Treba reći i da je fudbaler Ferencvaroša neposredno pre gola iznudio jedanaesterac. Upravo je on namestio loptu na belu tačku, ali je šutirao visoko preko prečke.

"Orlići" sada imaju četiri boda i nalaze se na četvrtom mestu na tabeli. Jermenija ima tri boda i zauzima peto mesto.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda