BRENDFORD ODLIČNO POČEO SEZONU: Novajlija u Premijer ligi pobedio Arsenal (VIDEO)

13. 08. 2021. u 22:54

FUDBALERI Brendforda pobedili su Arsenal sa 2:0 na svom terenu, na otvaranju nove sezone Premijer lige.

БРЕНДФОРД ОДЛИЧНО ПОЧЕО СЕЗОНУ: Новајлија у Премијер лиги победио Арсенал (ВИДЕО)

Hrabro su u meč ušle "pčelice" i pokazale da žele da se zadrže u najjačem rangu engleskog fudbala, a ne da tu budu samo jednu sezonu.

Prvi pogodak viđen je u 22. minutu kada je Serhi Kanos savladao Bernda Lena. Loše je reagovala odbrana "tobdžija" kod gola domaćina.

Bio je Arsenal bolji rival u drugom poluvremena, ali nije uspeo da pronađe put do mreže Davida Raje.

Nije klub iz Londona, ali jeste Norgord koji je povisio na 2:0. Odbrana Arsenala je ponovo bila lako izgrana. Sorensen je izveo aut, lopta je odkosčila i glavom ju je iza leđa nemačkog čuvara mreže poslao danski vezista iz redova Brendforda.

Ovo je "pčelicama" prva pobeda u istoriji Premijer lige i nema sumnje da je dugo pamtiti oko 15.000 navijača koji su došli na "Brendford Komjuniti stadion", ali i oni koji navijaju za ovaj klub, a nisu bili u prilici da gledaju uživo utakmicu.

Ekipa koju sa klupe predvodi Tomas Frank u narednom kolu igra protiv Kristal Palasa u gostima, dok će Arsenal imati popravni na svom terenu u velikom londonskom derbiju sa Čelsijem.