LIGA ŠAMPIONA: Birmančević odličan u pobedi Malmea, bez golova u Sloveniji i Slovačkoj

21. 07. 2021. u 22:33

FUDBALERI švedskog Malmea slavili su protiv Helsinkija u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

ЛИГА ШАМПИОНА: Бирманчевић одличан у победи Малмеа, без голова у Словенији и Словачкој

Domaće je u vođstvo doveo Antonio-Mirko Čolak, nakon sjajnog dodavanja kroz sredinu terena. Finski fudbaler Rupe Riski poravnao je rezultat u 68. minutu.

Nekadašnji fudbaler Čukaričkog Veljko Birmančević, koji je ulaskom nekoliko minuta kasnije uneo živost u meč.

Strelac je u 74. minutu bio Andres Krinstensen iz slobodnog udarca, a lopta je prošla neobičan put pre neko što je završila u mreži.

U drugom meču dana slovenački šampion Mura nije iskoristio prednost domaćeg terena, duel protiv Ludogoreca završen je 0:0.

U meču koji nije obilovao izglednim prilikama nešto bliža pobedi bila je Mura koja je najbolju šansu propustila u 84. minutu Ziga Kous je pogodio prečku.

Istim rezultatom završen je i duel između Slovana i Jang Bojsa u Bratislavi, a nakon početne inicijative gostiju, domaći su bili ti koji su mogli pre do gola, ali će na kraju putnika u treće kolo odlučivati duel u Bernu.