ZVEZDA IMALA POSED, ALI BOLI STATIVA BENA: "Nula" Zvezde i Voše na premijeri pred publikom

A. Ilić

16. 07. 2021. u 22:01 >> 22:03

DRUGI meč u sezoni 2021/22 u superligaškom karavanu završen je bez golova. Pred oko 20.000 navijača na Marakani Zvezda je imala posed, ali je izostala realizacija, meč je završen rezultatom 0:0.

ЗВЕЗДА ИМАЛА ПОСЕД, АЛИ БОЛИ СТАТИВА БЕНА: Нула Звезде и Воше на премијери пред публиком

Zvezda je tokom meča imala terensku inicijativu, čemu u korist govori i posed od gotovo 70 procenata, ali je u najvažnijim trenucima izostala realizacija.

Igrao se 44. minut Katai je šutirao, brani simmić odbitak dolazi do Bena koji uspeva da se zagradi pored Cucina, na kraju uspevaju uz pomoć okvira gola da se odbrane gosti. U nastavku napada Ivanić dodaje do Kataija, a udarac igrača iz Srbobrana završio je kraj gola!

Novo uzbuđenje u 52. minutu centrirao je Katai, Ivanić spustio za Bena, a on promašio iz peterca.

Izabranici Slavoljuba Srnića dobro su se branili u nastavku meča. Nastavila se terenska inicijativa crveno-belih, ali su do kraja meča mreže ostale mirne.

Crvena zvezda - Vojvodina 0:0 (0:0)

Sudija: Lazar Lukić

Stadion "Rajko Mitić

Gledalaca 20.360

Crvena zvezda: Borjan - Gajić (46. Bakajoko), Dragović, Babić, Rodić (75. Eraković) - Krstičić, Sanogo (46. Kanga) - Ben (71. Ben), Ivanić, Katai - Krstović (75. Pavkov)

Vojvodina: N. Simić - Bjeković (29. Cucin), Stevanović, Kovačević, Devetak - Topić (60. Maksimović), Busnić - Novevski, V. Simić, Čović - Mrkaić (60. Zukić)

DRUGO POLUVREME

KRAJ MEČA - Odlična utakmica na stadionu Rajko Mitić iako je nedostajala završšnica, uzbuđenja nije manjkalo. Bolji je bio domaći tim, ali se Novosađani vraćaju kući zadovoljniji

90+7. MINUT - Sada se Čović našao u ofsajdu, zatresao je mrežu ali ništa od gola.

90+3. MINUT - Lepa prilika za Kataija, još bolja odbrana Simića, Lukić pokazuije da je bio ofsajd.

90. MINUT - Sedam minuta produžen je meč na stadionu "Rajko Mitić".

88. MINUT - Kanga šalje do Felipea Falka, ali dobro reaguje Zukić. Lopta gotovo konstantno u posedu Zvezde, ali se za sada Vojvodina lepo brani.

85. MINUT - Zukić iz kornera šalje odličnu loptu, Čović je bio najviši u skoku, ali tuče kraj gola.

84. MINUT - Lepa prilika za Milana Pavkova, ne uspeva ipak napadač Zvezde da zatrese mrežu.

78. MINUT - Veliki pritisak u šesnaestercu gostiju. Falko odlično centrira, a Kovačević uspeva da otkloni opasnost.

77. MINUT - Šutirao je Mirko Ivanić, traže domaći penal, a Lazar Lukić odlučio je da pogleda VAR snimak. Nema elemenata za jedanaesterac.

75. MINUT - Debitovaće i Dioni za Crvenu zvezdu. Ulaze i Pavkov i Eraković.

58. MINUT - Novevski je iz kontre možda i sebično reagovao - šutirao je sa ivice šesnaesterca preko gola Milana Borjana.

57. MINUT  - Ben dobija odličnu loptu sa leve strane šutira između dvojice defanzivaca Vojvodine, lopta odlazi preko gola.

52. MINUT - VELIKA ŠANSA za Crvenu zvezdu, centrirao je Katai, Ivanić spustio za Bena, a on promašio iz peterca.

47.MINUT - Ivanić je šutirao, lopta se od jednog defanzivce odbila do Krstovića, ali je iznenadila mladog napadača i odbila se od njega pored gola

46. MINUT - Dosta dinamičnije drugo poluvreme odmah od prvog sudijskog zvižduka.

PRVO POLUVREME

45+2. MINUT - Iskosa je šutirao Katai, lopta odlazi kraj Simićevog gola.

45. MINUT - Produđen je duel dva minuta.

44. MINUT - STATIVA BENA! - Katai je šutirao, brani simmić odbitak dolazi do Bena koji uspeva da se zagradi pored Cucina, na kraju uspevaju uz pomoć okvira gola da se odbrane gosti. U nastavku napada Ivanić dodaje do Kataija, a udarac igrača iz Srbobrana završio je kraj gola!

33. MINUT - Ponovo pritisak Zvezde. Ivanić šalje do Kataija koji loše zahvata loptu . Simić budan na golu.

31. MINUT - Fantastična akcija Vojvodine, završio ju je Cucin udarcem nakon odbitka, ispred njega reaguje Dragović i šalje loptu u korner.

28. MINUT - Umesto povređenog Marka Bjekovića u igru ulazi Luka Cucin.

14. MINUT - Sjajno je Ivanić grudima pokupio ničiju loptu na sredini terena, krenuo u prodor i proigrao Gajića na desnoj strani, ali je on očajno centrirao

8. MINUT - Može se reći da gol u  ovom trenutku visi u vazduhu kada su u pitanju naleti domaćih. Obleće Zvezda oko šesnaesterca Voše, ali za sada nema ozbiljnijih prilika.

1.MINUT - Čović je nakon 10 sekundi oprobao udarac, šutirao je kraj gola!