MUKE ZA IGRAČA MANČESTERA: Rašford na meti rasističkih napada nakon poraza od Viljareala
FUDBALER Mančester junajteda Markus Rašford rekao je danas da se suočio sa najmanje 70 rasnih uvreda na društvenim mrežama nakon poraza u finalu Lige Evropa od Viljareala.
Foto: AP
"Do sada je izbrojano najmanje 70 rasnih uvreda na mojim nalozima. Za one koji rade na tome da se osećam gore nego što se već osećam - srećno u pokušaju", napisao je Rašford na Tviteru.
Fudbaleri Junajteda poraženi su u sredu u finalu Lige Evropa od ekipe Viljareala, nakon izvođenja penala (10:11), nakon što je posle produžetaka bilo 1:1.
U januaru je policija u Britaniji istraživala vređanje na društvenim mrežama usmereno ka trojici igrača Junajteda.
"Da, ja sam crnac i svakodnevno živim ponosan na to što jesam. Niko neće svojim komentarom učiniti da se osećam drugačije. Tako mi je žao ako ste tražili burniju reakciju, jednostavno je nećete ovde dobiti", napisao je tada Rašford.
Engleski fudbalski klubovi i igrači bojkotovali su društvene mreže tokom četiri dana u aprilu i maju ove godine, protestujući protiv rasizma i zalažući se za veću akciju kompanija koje su vlasnici internet platformi.
Bojkotu su se pridružili i drugi sportovi, uključujući sedmostrukog svetskog šampiona u Formuli 1 Luisa Hamiltona, kao i Međunardonu tenisku federaciju (ITF).
Preporučujemo
MANČESTER JUNAJTED U PROBLEMU: Megvajer najverovatnije propušta finale Lige Evropa
21. 05. 2021. u 16:12
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)