AKO NE VOLIŠ OVAJ POSAO, ON TE "PROGUTA": Dara Bubamara o karijeri dugoj tri decenije, "Zvezdama Granda", životu bez kalkulacija (FOTO)
FOLK zvezda Dara Bubamara tri decenije postoji na estradi i sa energijom koja ne jenjava.
Foto: Privatna arhiva
Danas je isto ono ime koje puni sale, ali i jedna od najposvećenijih mentorki u muzičkom takmičnjeu „Zvezde Granda“, dok između snimanja i nastupa zna kako da napravi pauzu, i to u velikom stilu, na sunčanim plažama Dubaija.
Dok je Srbiju stezao hladan decembar i januar, Dara je tada spakovala kofere i zamenile kapute, laganim letnjim haljinama. Mini-odmor u Dubaiju došao je kao nagrada posle naporne prethodne godine u kojoj je, pored brojnih nastupa, gotovo svakodnevno bila pred kamerama u „Zvezdama Granda“. Iako je navikla na luksuz, Dara priznaje da joj je najvažnijem da napuni baterije i vrati se još jača.
Foto: Privatna arhiva
Trideset godina karijere za mnoge su nedostižan san, ali za Daru životna realnost. Od prvih hitova do današnjih pesama koje osvajaju i stariju i mlađu publiku, ona je ostala dosledna sebi.
- Nikad nisam kalkulisala, radila sam srcem. Možda je baš u tome tajna što trajem toliko dugo. Ovaj posao ili voliš ili te proguta. Moja životna filozofija je jednostavna, živeti punim plućima, bez kalkulacija - iskrena je Dara.
Kao članica stručnog žirija i mentorka u najgledanijem muzičkom takmičenju, Dara je pokazala drugu stranu svoje ličnosti, strpljivu, borbenu i iskreno posvećenu mladim pevačima.
- Kad prihvatim kandidata, prihvatila sam ga sto posto. Radim s njima, savetujem ih, ne štedim se. Znam koliko je ovaj put težak i hoću da im budem vetar u leđa.
Foto: Privatna arhiva
Poznato je da Dara voli da putuje i da ne štedi kada su luksuzne destinacije u pitanju. U Dubaiju je uživala na skupim plažama i u elitnim restoranima, daleko od svakodnevnih obaveza.
- Bila sam u Turskoj, Brazilu, Dubaiju… Čak nisam pola ni obajvljivala, gde sam sve bila. Takav mi je period naišao - otkriva pevačica.
Iako uspešna i ostvarena, Dara ne krije da živi po sopstvenim pravilima, bez previše planiranja.
- Živim od danas do sutra, ja to volim. Danas imam, sutra nemam (smeh). Kako ide „zaradim - trošim“, kod mene je to ful ili ništa – zaključuje folk zvezda kroz osmeh.
BONUS VIDEO:
ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković | Radoznalost je njena supermoć
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)