PREMINUO DAVID RICOV: Hrvatski pevač iznenda umro u 37. godini
ZADARSKI pevač David Ricov iznenada je preminuo sinoć u 37. godini.
foto: Fejsbuk
Ricov je rođen u Zadru, 31. avgusta 1986. godine, a muzikom je počeo da se bavi od ranog detinjstva.
Prve profesionalne nastupe imao je s 15 godina kada je počeo da nastupa širom države, ali i u inostranstvu, piše "Večernji list".
Mladi pevač je uveliko sarađivao s Bepom Matešićem, a prvu solističku pesmu objavio je 2012. godine pod nazivom "Di vitar ljubi maslinade".
Nastupajući po raznim festivalima, Ricov se uvek trudio da promoviše dalmatinski zvuk.
Jedan od poslednjih muzičkih spotova koje je objavio bio je za novu pesmu "300 ludih svatova".
Poslednjih godina Ricov je bio i zaposlen u Narodnom muzeju u Zadru. Imao je i privatnu firmu koja se bavi arheološkim iskopinama. Ima ih po celoj državi.
- Radimo istraživanja, nacrte. U Zadru gde god zakopaš je problem jer je ceo grad arheološko nalazište. Našli smo Veneru staru 2000 godina na zadarskom poluostrvu, bilo je puno posuda, amfora i sličnih nalaza, ali Venera je najznačajnija. Pohranili smo je u Biogradu u muzeju i čekamo restauraciju. Kako smo je našli na poluostrvu gde će se raditi hotel, verovatno će biti izložena na ulazu u hotel - rekao je pre nešto više od godinu dana za "24sata.hr".
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)