AJRON MEJDEN PROTUTNJAO ARENOM: Legendarni sastav oduševio Beograđane dvočasnovnim nastupom (FOTO)
LEGENDARNI hevi metal sastav Ajron mejden održao je večeras koncert u ispunjenoj Štark areni u okviru svetske turneje “Legacy Of The Beast 2022”.
Foto: Tanjug/Zoran Stanić
Bend predvođen pevačem Brusom Dikinsonom vratio se posle osam godina u Beograd, počevši nastup pesmama sa 17. albuma "Senjutsu" (2021) - naslovnom, "Stratego“ i "The Writing On The Wall“, čiji su refren posetioci horski pevali.
Tokom skoro dvočasnovnog nastupa, okončanog sa dva bisa, britanska šestorka je na oduševljenje preko 15.000 posetilaca u Areni izvela i neke od svojih najpoznatijih pesama poput "Run To the Hills", "Fear Of The Dark“ i "The Trooper“.
Dikinson se pokazao u izvrsnoj glasovnoj formi, stalno u pokretu, dodatno oduševivši umešnošću pravog bacača plamena tokom izvođenja" Flight of the Icarus".
Uz gitarsku pirotehniku gitarskog trojca Dejv Mari, Edrijen Smit i Janik Gers, i postojano zakucavanje bubnjara Nika Mekrejna, basista Stiv Haris je izgledao posebno dobro raspoložen.
Vođa Mejdena je mladalački poskakivao tokom sviranja basa i pravio grimase odobravanja što beogradska publika zdušno pevanjem i podignutih ruku učestvuje u koncertu.
Koncert Mejdena očekivano je obeležila i izuzetno bogata scenografija na velikoj pozornici, koja je uz pomoć svetla, ekrana i kulisa pretvarana u duhu "Senjutsua" u japanski dvorac ili u unutrašnjost gotske katedrale.
Zaštitni znak benda pojavio se na pozornici najpre kao trometraška figura "Samuraja Edija", a potom i kao "Truper Edi" odeven u devetnaestovekovnu britansku uniformu, dok se mačevao sa spretnim Dikinsonom.
Mejden su moćno grmeli i protutnjali Arenom, pokazavši se kao bend u odličnoj izvođačkoj formi koji i posle više od četiri decenije ozbiljno doživljava i radi svaki koncert.
Šlag na torti je bila ukusno izvođena koncertna pirotehnika kao i tradicionalni ''let" dvoranom velike makete lovačkog aviona Spitfajer u završnoj pesmi "Aces High", nakon čega je bend ispraćen višeminutnim ovacijama.
Predgrupa je bio bend Lord of d lost.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
JORGOS DALARAS OTVORIO 23. GITAR ART FEST: Grčki muzičar održao dvočasovni koncert
18. 05. 2022. u 00:36
ŽOC UŽIVAO UZ "CRNU DAMU": Rok legende "Smak" svirale u Kragujevcu za Dan grada
09. 05. 2022. u 06:50
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)