VAŽNI DANI ZA SOKOLAC: Završen projekat Gradske kuće i spomenika patrijarhu Pavlu (FOTO)

С.М.

27. 04. 2021. u 19:38

NAKON idejnog rešenja završen je i glavni projekat Gradske kuće Sokolac sa trgom i spomenikom patrijarhu Pavlu, a koji potpisuje Projektni studio „Motika“, našeg mladog ali i te kako afirmisanog arhitekte Novice Motike, izjavio je za "Novosti" načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica, koji je pojasnio da su ranije rešeni imovinsko-pravni odnosi, te je sve spremno za početak gradnje.

ВАЖНИ ДАНИ ЗА СОКОЛАЦ: Завршен пројекат Градске куће и споменика патријарху Павлу (ФОТО)

Foto: Opština Sokolac/Ustupljene fotografije

Ističe da su ovo veliki i važni dani za Sokolac.

– Nakon sastanka sa renomiranim arhitektom Novicom Motikom koji mi je predstavio Glavni projekat Gradske kuće, trga i spomen obeležja na Sokocu koji se nalazi u završnoj fazi realizacije, mogu da kažem da će se gradnjom ovog zdanja dodatno podići duh naših građana, što je vidljivo i sada kada predstavljamo ovaj projekat.Kada krene gradnja naša građevinska industrija će dobiti podstrek i dodatni impuls. Samom izgradnjom dobićemo nove kulturne i društvene vrednosti,uveren je Bjelica.

Kaže da prepreke nema za kandidovanje ove investicije prema potencijalnim sufinansijerima jer je kompletirana projektna dokumentacija.

Foto: Opština Sokolac/Ustupljene fotografije

 

Bjelica takođe podseća da je već uputio zahteve nadležnim ministarstvima, pozive i apele ka institucijama da se uključe i podrže ovaj projekat.

– Zašto je važna izgradnja ovog zdanja ne samo za Sokolac i Istočno Sarajevo, već i za čitavu RS pa i srpstvo uopšte uveren sam da nikome u Srpskoj ne moramo posebno objašnjavati. Izgradnjom Gradske kuće Sokolac, ovaj dio Srpske dobija pozorište, bioskop, galeriju, a biblioteka, koja uskoro slavi sto godina, bolje uslove i više prostora za rad.

Republika Srpska u celini, izgradnjom planirane Spomen sobe dobija kompletiran memorijalni centar Vojničko spomen groblje Mali Zejtilnik, potom Muzej Glasinca i Romanije, kao sponu prošlosti ovog naroda sa prošlošću ovog prostora i njegovom Glasinačkom kulturom,ističe načelnik opštine Sokolac.

Foto: Opština Sokolac/Ustupljene fotografije

 


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena