SAVEST GRADA I KRAJA: Dirljivo pismo načelnika Ugljevika penzionerima
- VI, koji ste gradili i izgradili naš grad i kraj i otišli u zasluženu penziju bili ste i ostali div junaci našeg vremena - stoji u pismu koje je načelnik Ugljevika, Vasilije Perić, uputio penzionerima podmajevičkog kraja.
Foto: V. Mitrić
- Mnoge od vas je, umesto uživanja u penziji, u odmoru od teškog radnog veka, koji je, često, imao više gorčine, nego radosti, „dočekao“ rat - naglasio je Perić.
- Onda briga za brigom, muka za mukom, nevolja za nevoljom, koje je to vreme nosilo. Kako ste preživeli, najbolje znate vi, posebno oni koji su morali da čekaju i da čekaju kako bi dobili kakvu takvu penziju. O iznosima penzija da ne govorim, jer to je potpuno nesrazmerno mestima na kojima ste radili i vašem doprinosu društvu. To je, lepim našim vukovskim, srpskim jezikom rečeno, n e p o š t e n o!
Apsolutno je svestan, napisao je čelnik Ugljevika, „svake njihove zasluge i zato svakoga od njih neizmerno i voli i poštuje“.
- Znam za vaš doprinos i znam da u zemljama gde je največi progres danas, posebno ekonomiji, posle mladosti i njihove snažne energije, ništa manje nisu važne sede, a mudre i pametne glave.Nastao sam na vašem znanju, iskustvu, vašim divnim i časnim primerima, kad se znalo šta je čojstvo, ljudstvo, čovekoljublje, reč i obraz.Za te vrednosti, i sam se, neprestano borim - istakao je Perić.
Naš obraz, kaže ugljevički načelnik, "pored ostalog, zavisi i koliko pažnje poklanjamo vama, našim najstarijim i najzaslužnijim sugrađanima i meštanima“.
- Zato, sve što mogu, uvek i u svako doba, sam vam na raspolaganju. Tu sam da vam pomognemo u svakoj situaciji, prilici i neprilici, da zajedno rešavamo vaše probleme, da se radujemo onome čemu se vi radujete, vašim naraštajima, koji su deo nas, da vam ukažemo pažnju, pomoć, razumevanje i mnogo više od lepe reči, jer ste to vi, divni ljudi, zaslužili. Ne želim niko da vas odvaja, deli od mene. Ne treba vam, kao što znate, nikakva veza. Vaša veza sam ja, jer smo svoji, jer se znamo od mojih malih nogu. Hoću da vas uvek gledam pravo u oči. Hoću da mi se obratite kad god vas nešto muči, tišti, ali i kad imate nešto za se zajedno obradujemo. Tu smo, zajedno, uvek. Kao najbolje komšije, sugrađani, meštani i prijatelji. Vi ste penzioneri, formalno rečeno, ali ja vas doživaljavam kao savest ovog grada i kraja. I na tome vam hvala.Učili ste nas kako se svoj kraj i grad gradi i voli. Hvala Vam i živi i zdavi da ste. Na mnoga leta - zaključuje Perić.
Preporučujemo
NOVI KILOMETRI ASFALTA: Sanirano klizište i nov put podno Majevice
02. 11. 2020. u 09:33
UGLjEVIK SVIMA BLIZU: Moderan put u dva zaseoka u Ravnom Polju i pod Majevicom
01. 11. 2020. u 19:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)