JEZERO ČEKA LANSIRANJE ROVERA NA MARS: NASA i deca iz RS
OPŠTINA Jezero organizuje danas prenos uživo lansiranja rovera na planetu Mars, te program za najmlađe "Šarena ulica", gde će deca imati priliku da ulicu iscrtaju motivima u vezi sa lansiranjem.
Foto: Srna
Aktivnosti su počele u 13 časova ispred zgrade opštine Jezero. Lansiranje počinje u Vazduhoplovnoj stanici Kejp Kanaveral na Floridi u 7.50 časova po lokalnom vremenu, odnosno u 13.50 po ovdašnjem vremenu, a prenos i sve informacije mogu da se prate na linku: mars.nasa.gov.
Podsetimo, jedan krater na Marsu dobio je naziv po opštini Jezero u Republici Srpskoj, koje je dospelo u žižu svetske javnosti kada je taj krater odabran za lokaciju misije "Mars 2020" koju sprovodi američka NASA.
Od danas pa do 15. avgusta biće lansiran rover "Perseverance", čiji zadatak je da istraži i prikupi dokaze o životu na krateru. Sletanje rovera predviđeno je za februar 2021. godine.
Preporučujemo
KOSTREŠEVIĆ NOVI DIREKTOR POLICIJE RS: Na poziciju ga imenovala Vlada RS
30. 07. 2020. u 13:31
POSLANICI RS PODRŽALI DODIKA: Odluke PBiH štetne po interese Srpske
30. 07. 2020. u 07:52 >> 02:55
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)