ŽELJKA CVIJANOVIĆ POSETILA ŠKOLU U ROĆEVIĆU: Predsednica Srpske najavila novac iz Kabineta za rekonstrukciju
PREDSEDNICA Republike Srpske Željka Cvijanović najavila je danas finansijsku podršku od 60.000 KM iz Kabineta predsednice za rekonstrukciju fiskulturne sale i mokrih čvorova u Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" u Roćeviću kod Zvornika, koja je ranije i rekonstruisana uz pomoć ovog kabineta.
Foto: SRNA
Škola u Roćeviću datira iz 1966. godine. Nakon pet godina, u ovoj školskoj godini beleži povećan broj đaka prvaka.
- Ponosna sam svaki put kada možemo učiniti da neki objekat za našu decu bude bolji i funkcionaliji - rekla je Cvijanovićeva tokom posete školi u Roćeviću i zahvalila svima u Srpskoj koji predano rade u obrazovnom sistemu.
Ona je početak nove školske godine nazvala praznikom za decu, roditelje i prosvetare i poželela im srećan i uspešan rad, te da zajedno, odrasli i oni koji odrastaju u RS, rade na njenom očuvanju i razvoju.
Cvijanovićeva je posetila Školu zajedno sa gradonačelnilkom Zvornika Zoranom Stevanovićem, koji je i sam bio učenik u ovoj obrazovnoj ustanovi. Ona je razgovarala sa učenicima i podelila im poklone, a oni su joj i sami uzvratili poklonima, među kojima je monografija OŠ "Vuk Karadžić", te prigodnim programom u čast posete predsednice
Osnovna škola "Vuk Karadžić" sa područnim odeljenjima ima ukupno 450 učenika. U centralnoj školi i područnim odeljenjima upisana su 52 đaka prvaka, dok je prošle godine bilo upisano 37 učenika u prvi razred.
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)