NOVI AMERIČKI PRISTUP IRANU: Imenovanje Rut Serman nagoveštaj korigovanja politike prema Teheranu

V.K.

14. 04. 2021. u 15:05

Dolazak iskusne diplomatkinje Bendi Rut Serman (71) na mesto zamenice američkog državnog sekretara mogla bi da označi početak korigovanja politike SAD prema Iranu. Značajni pregovarač s Teheranom u vreme administracije Baraka Obame, Sermanova je zastupnica novog pristupa SAD u odnosima s Teheranom.

НОВИ АМЕРИЧКИ ПРИСТУП ИРАНУ: Именовање Рут Серман наговештај кориговања политике према Техерану

Foto: Depositphotos

Američki Senat upramo je potvrdio nominaciju predsednika SAD Džozefa Bajdena da Sermanova preuzme položaj zamenice američkog državnog sekretara, sa 56 glasova "za" i 42 "protiv".

Vendi Serman je veteranka američke spoljne politike, poznata po doprinosu koji je dala u vreme Obame tokom pregovora za postizanje iranskog nuklearnog sporazuma 2015. godine, kojem su se protivili republikanci, ali i neke demokrate.

Tokom izlaganja u svojstvu nominovane za novu funkciju ona je pred odborom Senata Sermanova je obećala da će se zalagati za novi pristup Iranu jer, kako je istakla, "politika prema Iranu mora da bude utemeljena u sadašnjosti, a ne u nostalgiji prema proslosti".

Diplomatsku karijeru Vendi Rut Serman je počela 1993. godine u administraciji predsednika Bila Klintona. Od tada je obavljala značajne državne funkcije u Stejt departmentu u svim administracijama američkih predsednika iz Demokratske stranke.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje