PREPEŠAČIO OBIM ZEMLJE: Irski penzioner za četiri godine prešao 40.075 kilometara
PENZIONISANI poslovni konsultant Vinod Bajaj (70), prepešačio je obim Zemlje ne napuštajući svoj grad. Tokom protekle četiri godine, on je prešao 40.075 kilometara u Limeriku, na zapadu Irske.
Ilustracija / Foto Depositphotos
Ovaj rođeni Indijac, već 43 godine živi u Irskoj, a u septembru prošle godine, priveo je kraju izvanredan podvig. Naime, on je za 8.322 sata napravio više od 54,6 miliona koraka i sagoreo skoro 1,5 miliona kalorija za manje od 1.500 dana.
Bajaj se prijavio za Ginisovu knjigu rekorda, kao prva osoba koja je prepešačila ekvivalent obima Zemlje. Šetnju je započeo 2016. godine s ciljem da smrša, ne uzimajući u obzir kilometražu koju će preći. Da bi zabeležio svoj napredak, koristio je aplikaciju na svom telefonu.
Posle godinu dana shvatio je da je prepešačio obim Meseca, a sledeće je "osvojen" Mars sa oko 20.000 kilometara. Novi izazov je bio obim Zemlje - 40.075 kilometara. Bajaj je na kraju pešačio i do 50 kilometara dnevno.
Tokom jeka epidemije u Irskoj, prešao je skoro 9.000 kilometara, držeći se, pri tome, vladinih mera prema kojima je morao da ostane u krugu od pet kilometara od svoje kuće. Novi cilj mu je Neptun, koji u obimu ima oko 160.000 kilometara.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)