ANGELA MERKEL SE RAZBESNELA: Tramp je kriv jer nije priznao poraz

Танјуг

07. 01. 2021. u 10:37

NEMAČKA kancelarka Angela Merkel izrazila je danas bes zbog upada pristalica američkog predsednika Donalda Trampa u zgradu Kongresa, a za to je okrivila to što Tramp nije priznao poraz od demokrate Džo Bajdena na predsedničkim izborima.

АНГЕЛА МЕРКЕЛ СЕ РАЗБЕСНЕЛА: Трамп је крив јер није признао пораз

Foto Tanjug-AP

-Svi smo juče videli uznemirujuće prizore upada u američki Kongres i ovi prizori su me razljutili i rastužili. Žalim što od novembra prošle godine predsednik Tramp nije priznao poraz, kao ni juče- rekla je Merkelova na sastanku nemačkih konzervativaca.

Merkel je nazvala više stotina Trampovih pristalica, koji su upali u zgradu Kapitola, "napadačima i izgrednicima" i rekla da je sigurna da će Bajden biti inaugurisan za predsednika SAD za dve nedelje, prenosi Rojters.

Četiri osobe su stradale, a 52 su uhapšene, nakon što su pristalice predsednika Donalda Trampa upale u zgradu Kapitola kako bi sprečile Kongres da potvrdi pobedu Džoa Bajdena na predsedničkim izborima, izjavio je šef policije u Vašingtonu.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (2)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti