LUKAŠENKOVA ODLUKA IZAZVALA POLITIČKI "ZEMLJOTRES": Odriče se čak 80 odsto svih predsedničkih dužnosti
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko saopštio je da 70-80 odsto nadležnosti predsednika mogu biti predati parlamentu, vladi i drugim strukturama.
Foto: Arhiva Novosti
- Narod, društvo, želi promene i oni su se uhvatili za predsednika i njegove nadležnosti. Izlazak iz toga su promene Ustava - rekao je Lukašenko, prenosi agencija Belta.
- Nedavno sam se složio sa rukovodstvom parlamenta da za prenošenje 70-80 odsto nadležnosti predsednika na parlament, vladu i druge strukture, nije potrebno menjati ceo ustav - dodao je on.
Predsednik je predložio novi mehanizam rada, pri kojem će Vlada pisati zakone, parlament ih razmatrati i donositi, a zatim podnositi predsedniku na potpis.
. Zato sam rekao da sam spreman da vas slušam, ali ćete vi doneti odluku - rekao je Lukašenko.
Podsetimo, masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora na kojima je pobedu odneo Lukašenko sa 80 odsto glasova. Opozicija nije priznala rezultate izbora i smatra da je pobedila Svetlana Tihanovska.
(Sputnjik)
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (0)