ODOBREN TRAMPOV LEK ZA KORONU: Remdesivir prvi dobio puno odobrenje za lečenje kovid-19!

Новости онлајн

22. 10. 2020. u 23:38

AMERIČKA administracija za hranu i lekove (FDA) odobrila je prvi lek za lečenje kovid-19, remdesivir, antivirusni lek koji se daje intravenozno pacijentima kojima je potrebna hospitalizacija.

ОДОБРЕН ТРАМПОВ ЛЕК ЗА КОРОНУ: Ремдесивир први добио пуно одобрење за лечење ковид-19!

Foto: Novosti arhiva

Remdesivir je inače lek koji je uzimao predsednik Donald Tramp kada se razboleo.

Lek je odobren za hitnu upotrebu od proleća, a sada je postao prvi lek koji je u SAD dobio puno odobrenje za lečenje kovid-19.

Lek, koji kalifornijska kompanija "Gilead Sajensis" naziva Vekluri, smanjuje vreme oporavka za pet dana - sa 15 dana na 10 u proseku – pokazala je velika studija koju je vodio američki Nacionalni institut za zdravlje, prenosi AP.

Iz te kompanije navode da je Vekluri odobren za osobe starije od 12 godina i teške najmanje 40 kilograma kojima je potrebna hospitalizacija zbog zaraze korona virusom.

Deluje tako što inhibira supstancu koju virus koristi da bi napravio svoje kopije.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?