BUGARSKI MINISTAR ZDRAVLJA: Lekari umorni, a mnogi i zaraženi
MINISTAR zdravlja Bugarske Kostadin Angelov upozorio je danas da je najveći problem zdravstvenog sistema činjenica da su zdravstveni radnici na prvoj liniji borbe protiv korona virusa umorni i iscrpljeni, mnogi i zaraženi, odnosno u karantinu, a neki i na intenzivnoj nezi.
Foto: AP
U Bugarskoj je ponovo zabeležen rekordan broj - 1.472, nova slučaja korona virusa.
Angelov je rekao u parlamentu da Bugarska ulazi u veoma ozbiljnu fazu epidemije i da će bolnicama biti potrebna podrška lekara opšte prakse i studenata završnih godina Medicinskog fakulteta.
Trenutno je zaraženo 1.727 medicinskih radnika, prenosi BTA.
Ministar je rekao i da se tokom obilaska zemlje uverio da u udaljenim mestima u unutrašnjosti dramatično nedostaju specijalisti.
Danas je na snagu stupila nova odluka ministarstva zdravlja o obaveznom nošenju maski i na otvorenom kada nije moguće držati fizičku distancu.
Preporučujemo
TESTIRAO SE NA KORONA VIRUS TREĆI PUT: Bugarski predsednik objavio rezultate testa
21. 10. 2020. u 14:39
BUGARSKI KOMANDANT O KUPOVINI AVIONA: Ako se F-16 pretvori u broj 16, ko će njima da leti?
12. 10. 2020. u 20:57 >> 20:58
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)