IZRAEL IZVEO VIŠE OD 20 VAZDUŠNIH NAPADA NA LIBANA: Vlasti zabeležile skoro 1.100 prekršaja primirja

Jovana Švedić

08. 03. 2025. u 21:22

IZRAELSKE snage danas su, uprkos sporazumu o primirju sa Libanom, izvršile više od 20 vazdušnih napada na različita područja u Libanu, preneli su libanski mediji.

ИЗРАЕЛ ИЗВЕО ВИШЕ ОД 20 ВАЗДУШНИХ НАПАДА НА ЛИБАНА: Власти забележиле скоро 1.100 прекршаја примирја

Foto Tanjug/AP/Hassan Ammar

Navodi se da su izraelski ratni avioni pokrenuli veliki vazdušni napad na doline i periferije gradova, ali trenutno nije poznato da li ima žrtava niti koje su razmere materijalne štete.

Od sklapanja primirja Izraela i Hezbolaha krajem novembra prošle godine, libanske vlasti su zabeležile skoro 1.100 izraelskih kršenja primirja, uključujući smrt najmanje 84 osobe, dok je 280 osoba povređeno, prenosi Anadolija.

Prema sporazumu o prekidu vatre, Izrael je trebalo da se u potpunosti povuče iz južnog Libana do 26. januara, ali je rok produžen do 18. februara na zahtev Izraela, koji i dalje održava vojno prisustvo na pet graničnih ispostava.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

BOG ME SPASIO NAJGOREG: Autobus visio nad liticom, Bosiljčić umalo stradao na veliki praznik - Veliku Gospojinu slavim kao drugi rođendan