OGLASIO SE TRAMP O PREGOVORIMA U RIJADU: Prva izjava američkog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da su današnji pregovori SAD i Rusije u Rijadu bili vrlo dobri i da je posle njih postao mnogo uvereniji u ostvarivost dogovora za rešavanje sukoba u Ukrajini.
Foto: Tanjug/Alex Brandon (STF)
Kako je rekao, susret ruske i američke delegacije u Rijadu je bio dobar a njegovo uverenje u rešenje ukrajinske krize je sada postalo jače.
On je rekao da je spreman da razmotri slanje mirovnjaka SAD u Ukrajinu. Takođe je naveo da nije protiv toga da evropski vojnici budu poslati u Ukrajinu, ali da američkih neće biti tamo.
-U potpunosti sam za to, ako oni to žele da urade, istakao je Tramp.
Američki predsednik dodao je da je razočaran stavom Ukrajine po pitanju sukoba sa Rusijom.
-Imali su tri godine da sednu za pregovarački sto, podsetio je on.
Prema njegovim rečima, sukob u Ukrajini je bilo moguće rešiti bez gubitka teritorija, čak i sa osrednjim pregovaračem još pre nekoliko godina.
Ruska i američka delegacija su 18. februara održale razgovore u Rijadu koji su trajali oko 4,5 sata. Rusiju su na sastanku predstavljali ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, pomoćnik predsednika Jurij Ušakov i direktor Ruskog fonda za direktnr investicije Kiril Dmitrijev. Američku delegaciju na razgovorima činili su državni sekretar Marko Rubio, savetnik za nacionalnu bezbednost Majk Volc i specijalni izaslanik predsednika SAD Stiven Vitkof.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
UKRAJINA IMA DVA PUTA: Arestovič o izboru pred kojim se nalazi Ukrajina
18. 02. 2025. u 19:33
DRAGI ZELENSKI... NEMA VIŠE PARA Kenedi: Amerikanci više ne žele da finansiraju Ukrajinu
18. 02. 2025. u 17:34
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)