PAPA FRANJA VIŠE NEMA GROZNICU: Poglavar Rimokatoličke crkve se odmarao, ali će propustiti misu

15. 02. 2025. u 19:17

PAPA Franja, koji je hospitalizovan zbog infekcije respiratornog trakta, više nema groznicu, ali sutra neće predvoditi tradicionalnu nedeljnu misu, saopštio je danas Vatikan.

ПАПА ФРАЊА ВИШЕ НЕМА ГРОЗНИЦУ: Поглавар Римокатоличке цркве се одмарао, али ће пропустити мису

Foto: Profimedia


U saopštenju se navodi da se papa odmarao tokom cele noći, a da su novi testovi danas potvrdili dijagnozu infekcije respiratornog trakta, prenosi portal tgcom24.

- Terapija je malo modifikovana na osnovu daljih mikrobioloških nalaza. Današnji laboratorijski testovi pokazuju poboljšanje nekih vrednosti - dodaje se iz Vatikana.

U saopštenju se dodaje da se papa takođe moli i čita, a da će poslati pripremljen tekst za sutrašnju molitvu.

Istovremeno, hiljade vernika okupilo se u Bazilici Svetog Petra, gde se mole za papino zdravlje, za šta im je papa zahvalio.

Papa je hospitalizovan juče u rimskoj bolnici Đemeli sa simptomima bronihitsa,  nakon čega je otkazao sve događaje za naredna tri dana.

Papa Franja je poslednjih godina imao problema sa gripom i drugim zdravstvenim smetnjama. 

Početkom meseca, tokom jedne audijencije je rekao vernicima da boluje od "jake prehlade", koju je Vatikan kasnije opisao kao bronhitis.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CRVENA ZVEZDA IDE U ZAGREB! Žreb je tako odlučio, sledi istorijsko gostovanje crveno-belih