KIM DŽONG UN BEZ STRAHA PORUČIO AMERIMA: Krivi ste za sva krvoprolića u svetu
SEVERNOKOREJSKI lider Kim Džong Un optužio je SAD da stoje iza svih konflikata i krvoprolića u svetu, potvrđujući politiku Pjongjanga da dalje razvija svoje nuklearne snage, javili su danas severnokorejski državni mediji.
Foto: Profimedia
Kim je, tokom posete Ministarstvu odbrane u subotu povodom obeležavanja 77. godišnjice osnivanja severnokorejskih oružanih snaga, rekao da su američka nuklearna strateška sredstva raspoređena na Korejskom poluostrvu i da zajedničke vojne vežbe SAD, Japana i Južne Koreje dovode do "nove konfliktne strukture" koja predstavlja, kako je naveo, veliki izazov za Severnu Koreju.
Severnokorejski lider je takođe okrivio SAD za rat između Rusije i Ukrajine, prenela je severnokorejska agencija KCNA. Kim je naveo da će severnokorejska vojska i narod neprekidno podržavati borbu ruskog naroda za, kako je rekao, odbranu svog suvereniteta, bezbednosti i teritorijalnog integriteta, preneo je Jonhap.
Američki predsednik Donald Tramp rekao je u petak nakon sastanka sa japanskim premijerom Šigeruom Išibom da će uspostaviti odnose sa Severnom Korejom, nakon što su dvojica lidera izrazili zabrinutost zbog severnokorejskog nuklearnog programa.
(Tanjug)
Preporučujemo
KIJEV OTVOREN ZA RAZGOVORE SA SEULOM: O zarobljenim severnokorejskim vojnicima
06. 02. 2025. u 19:46
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (0)