MOSKVA POMAŽE PJONGJANGU: Severna Koreja počinje proizvodnju dronova uz tehničku pomoć Rusije
SEVERNA Koreja će od danas početi proizvodnju dronova uz tehničku pomoć Rusije, preneo je japanski javni servis NHK pozivajući se na neimenovane izvore.
Foto printskrin Iks X@yugoslav_luka
Prema tvrdnjama neimenovanih, dobro upućenih izvora, inicijativa za proizvodnju dronova verovatno predstavlja realizaciju strateške saradnje koja je dogovorena tokom susreta ruskog predsednika Putina i severnokorejskog lidera Kim Džong una, navodi NHK.
Artem Lukin sa Dalekoistočnog federalnog univerziteta u Rusiji, ranije je rekao za Rojters da je sporazum između Rusije i Severne Koreje zapravo vojni savez, prvi odbrambeni sporazum Rusije sa nekom državom izvan postsovjetskog prostora.
Strateški sporazum koji su dogovorili Putin i Kim obuhvata trgovinu, investicije, političku i bezbednosnu saradnju.
BONUS VIDEO: SEVERNA KOREJA LANSIRALA DVE BALISTIČKE RAKETE: Odgovor na manevre SAD i Južne Koreje
Preporučujemo
KIJEV OTVOREN ZA RAZGOVORE SA SEULOM: O zarobljenim severnokorejskim vojnicima
06. 02. 2025. u 19:46
OŠTRA REAKCIJA ITALIJANSKOG LISTA NA IZJAVU FON DER LAJEN O VENECUELI: "Njoj pripada nagrada za najnedostojniju izjavu"
ITALIJANSKI list L’AntiDiplomatico, poznat po kritičkom odnosu prema politici EU i NATO, oštro je reagovao na izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen posle američkih udara na Venecuelu.
04. 01. 2026. u 10:37
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)