ŠOK TVRDNJE SKOTA RITERA: Ukrajinske izbeglice u SAD treniraju sledeću generaciju banderovaca
NEKE ukrajinske izbeglice u SAD su pristalice banderovske ideologije i predstavljaju veliku opasnost za zemlju, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter za Jutjub kanal „Geopolitika“.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Oni imaju velike kampove za obuku dece i tamo pripremaju sledeću generaciju banderovaca, treniraju ih ovde u Elenvilu, država Njujork - rekao je on.
Riter smatra da ta grupa može biti opasnost i po SAD. Stavljajući se na mesto nekog od članova grupe on je opisao kako bi izgledao njihov život – stvorili bi iluziju mirnog života, imali bi lažna dokumenta i čuvali oružje za neki budući trenutak.
- A kada bi došao taj trenutak neko od njih bi krenuo i iz osvete ubio predsednika SAD - naveo je on.
Podsetimo, Stepan Bandera je ozloglašeni ukrajinski nacionalni „heroj“, koji je sarađivao sa nacistima tokom Drugog svetskog rata.
Ukrajinski parlament je 2015. godine usvojio zakon kojim se organizacije OUN-UPA (ukrajinski nacionalisti) smatraju borcima za nezavisnost Ukrajine u dvadesetom veku. Slavi se organizacija UPA i njene vođe Stepan Bandera i Roman Šuhevič, koji su sarađivali sa nacistima. Slobodno deluju nacionalistička partija Sveukrajinsko udruženje „Sloboda“*, radikalno udruženje „Desni sektor“*, nacionalni bataljoni „Ajdar“* i „Azov“* i druge organizacije koje objedinjuju nacističke ideje.
(Sputnjik)
Preporučujemo
NEMCI UDARILI NA RUSE U ČASOV JARU? "Sve vreme su vikali, tu su im bili topovi"
04. 01. 2025. u 07:37
U KALINjINGRADSKOJ OBLASTI: Neutralisano 30.000 komada ratne municije 2024. godine
03. 01. 2025. u 19:39
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)