KREĆE POBUNA POLJOPRIVREDNIKA: Nezadovoljni francuski ratari opet izlaze na ulice
Nezadovoljni francuski poljoprivrednici su najavili ponovni izlazak na ulice.
Foto: Goran Čvorović
Neki ratari su već krenuli sa protestom.
- Nismo hteli Francuze da uzimamo "kao taoce" tokom novogodišnjih praznika, kada građani najviše koriste naše proizvode na koje smo ponosni. Ali, nažalost, moramo da konstatujemo da ne možemo više da čekamo – izjavio je Arno Ruso, predsednik vodećeg sindikata poljoprivrednika FNSEA.
Ruso je najavio "brzi početak akcija".
Poljoprivrednici se bune protiv sklapanja sporazuma Merkosur o slobodnoj trgovini sa zemljama Južne Amerike. Istovremeno traže od francuskih vlasti da ispune obećanja koja su im data pre godinu dana u cilju poboljšanja njihovog statusa.
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)