DRAMA U POLJSKOJ: U porodičnoj kući pronađene opasne radioaktivne materije
U PORODIČNOJ kući kod poljskog grada Volština vatrogasci su pronašli nekoliko desetina paketa sa opasnih radioaktivnim materijama.
Foto: Profimedia
Policija je vatrogascima u jutarnjim satima poslala signal o radioaktivnim materijama koje bi mogle biti prisutne na imanju, a koje se nalazi u Sedlecu kod Volština, prenosi danas Radio Poznanj.
Vatrogasci iz Lešna i Poznanja utvrdili su da se u pronađenim paketima nalaze radioaktivni materijali i na licu mesta došle su specijalizovane grupe vatrogasaca iz ova dva grada kako bi uzeli potrebne utorke.
Za sada se ne zna ništa precizno o materijalima koji se nalaze u paketima pronađenih u dvorištu kuće.
Zatvoren je samo pristupni put do imanja gde se vrši istraga, rekao je Vojčeh Adamčik, portparol policije u Volštinu.
(Telegraf/Tanjug)
BONUS VIDEO:
POPLAVE U MILANU: Pogledajte kako izgledaju ulice posle obilnih padavina
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)